Перші в Європі. Український ринок авіаперевезень б'є рекорди

29.08.2019, 13:36
Перші в Європі. Український ринок авіаперевезень б'є рекорди - Фото
Аеропорт Бориспіль (фото: EPA)

У I півріччі аеропорти України обслужили 10,7 млн пасажирів, що на 20% більше, ніж за аналогічний період 2018 року

Український ринок авіаперевезень в першому півріччі показав рекордне зростання (20%) в Центральній Європі і досяг 10,7 млн пасажирів. Про це пише польське експертне видання  pasazer.com.

У дослідженні проаналізовано роботу аеропортів Центральної Європи. Україна лідирує за зростанням пасажиропотоку. Українські аеропорти за перше півріччя обслужили 10,7 млн пасажирів, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За цим показником Україна посіла друге місце після Польщі - 22,3 млн пасажирів. Румунія - на третьому місці з 10,5 млн.

Найбільші аеропорти Центральної Європи, які обслуговують 10 млн пасажирів, - Відень, Варшава, Прага, Будапешт, Бухарест і Київ-БориспільЛідером по зростанню пасажиропотоку (+ 24%) став аеропорт у Відні, що обслужив 14,7 млн чоловік. Бориспіль зайняв шосте місце з 6,7 млн пасажирів і 20-відсотковим зростанням в порівнянні з першим півріччям 2018 року. У дослідженні відзначають, що аеропорт показує стрімку динаміку зростання, в червні Бориспіль обслужив майже на 28% більше пасажирів, ніж за червень минулого року.

Успіх аеропорту обумовлений збільшенням рейсів Ryanair, яка відкрила в Києві свою базу і 11 нових маршрутів на початку минулого зимового сезону. Крім того, з'явилися авіакомпанії Flydubai, SkyUp, Lauda і Brussels Airlines. Сім перевізників істотно розширили пропозицію: Windrose Aviation, Swiss, Qatar, airBaltic і Austrian.

"Показовими також є цифри Києва за червень: кількість авіапасажирів зросла на 25,6%, що навіть краще, це при зростанні рейсів на 20,8%! Ще одне підтвердження позитивного впливу лоукостів з їх високим рівнем заповнюваності місць на стимулювання ринку і підвищення продуктивності аеропорту", -  написав у Facebook міністр інфраструктури  Володимир Омелян.

Дослідження підготовлене на основі даних з веб-сайту OAG Schedule Analyzer і даних, наданих аеропортами, компетентними органами в галузі цивільної авіації та веб-сайтом Anker Report.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями