RU

Перші у світі: Верховна Рада прирівняла цифровий паспорт до паперового документа

30.03.2021, 18:07
Перші у світі: Верховна Рада прирівняла цифровий паспорт до паперового документа - Фото
Фото: Міністерство цифрової трансформації

Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроєкт №4355 про цифрові паспорти. Таким чином Україна стала першою країною у світі, де електронні паспорти в смартфоні прирівнюються до паперових документів, йдеться в повідомленні Мінцифри.

Цифрові паспорти можна буде пред'являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства, окрім випадків перетину державного кордону, в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Уже зараз українці можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій: їх приймають державні установи і суди, на пошті і в супермаркетах, а також у банках, аеропортах і готелях. Із 23 серпня кожна організація буде приймати цифрові паспорти в Дії.

"Україна – перша країна в світі, яка запустила цифрові паспорти і законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дія більше не будуть стикатися з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають" – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мінцифра запустила цифрові паспорти в застосунку Дія в квітні 2020 року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців. З моменту запуску користування цифровим паспортом було експериментальним проєктом і регулювалося відповідною постановою Кабінету Міністрів.

"Це не просто важлива подія в історії сучасної України і великий крок до впровадження режиму "без паперу". Це унікальний світової кейс, яким можна і треба пишатися", – додав Михайло Федоров.

Цифровими документами в смартфоні користуються також у Польщі, Південній Кореї. Схожі проєкти впроваджують у Великобританії, Фінляндії, США. Громадяни Естонії користуються цифровою ID-картою, з якою можуть онлайн отримувати державні послуги, управляти банківськими рахунками, голосувати через інтернет. Однак саме Україна – перша держава світу, де цифрові паспорти в смартфоні юридично отримали таку ж силу, що і паперові та пластикові документи.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram:  тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини