RU

Переговори про консорціум щодо ГТС в глухому куті, - Язєв

22.03.2013, 16:54
Переговори про консорціум щодо ГТС в глухому куті, - Язєв - Фото
Валерій Язєв (фото - er.ru)
Україна завела переговори по створенню газового двостороннього консорціуму в глухий кут. Про це заявив журналістам у Москві заступник голови Держдуми, президент Російського газового товариства Валерій Язєв.

"На мою думку, Україна двосторонні переговори щодо створення консорціуму і взагалі щодо співпраці в газовій сфері загнала в глухий кут", - зазначив Язєв, якого цитує УНІАН.

За словами Язєва, по-перше, РФ не влаштовує участь України в Митному союзі в форматі 3+1, а по-друге, нещодавно президент України підписав два укази, згідно з якими Україна буде остаточно інтегрована в енергетичні співтовариство Європи. Зокрема, буде розділений газовий бізнес у відповідності з Третім енергопакетом. "Це робить неприйнятним наше двостороннє співробітництво", - підкреслив він.

Язєв додав, що в створенні тристороннього консорціуму РФ не зацікавлена. Таким чином, він вважає, що Україна крок за кроком робить кроки, які роблять неможливим співробітництво в газовій сфері.

У той же час він вважає, що відносини між країнами будуть нормальними, проте, без газового аспекту. "У відносинах з Україною буде все добре, і ми будемо дружити будинками", - підкреслив Язєв.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Європа повинна брати участь в модернізації української ГТС. Янукович також підкреслив, що Україна повинна гарантувати Європі стабільний транзит газу, і для цього потрібно найближчим часом знайти відповідь, як Україна буде модернізувати свою ГТС. Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Європейський союз досі не продемонстрував готовність до участі у тристоронньому консорціумі з управління газотранспортною системою України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини