RU

Переговори Бойка з Міллером пройшли даремно, - ЗМІ

22.05.2012, 11:56
Переговори Бойка з Міллером пройшли даремно, - ЗМІ - Фото
Бойко (праворуч) не може вийти на компроміс з Міллером (ліворуч). Фото - ЕРА
Вчорашній черговий раунд переговорів між Газпромом та українським Міністерством енергетики та вугільної промисловості про зниження ціни газу і створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим. Російська сторона заявила, що їй не було зроблено нових пропозицій. Про це пише Комерсант-Україна  в публікації Нічийний раунд.

Як повідомляє видання з посиланням на джерело в Газпромі, вчорашні переговори показали, що сторони в принципі не можуть домовитися. "Ми півтора роки товчемо воду в ступі, і ніяких зрушень немає. По суті, точка неповернення пройдена, і ми підемо своїм шляхом - будемо будувати газопровід Південний потік, розширювати Північний потік, скоротивши прокачування газу через Україну до мінімуму", - говорить співрозмовник видання в монополії.

Це підтверджує й джерело в українському Міненерго, який заявляє, що Київ у свою чергу має намір до мінімуму скоротити споживання російського газу. "Ми найбільший ринок збуту російського газу в світі, та ще й купуємо його за найвищою ціною. Подивимося, як Газпром заговорить, коли ми відмовимося від покупки цих обсягів", - говорить співрозмовник видання.

Нагадаємо, напередодні голова Міненерго України Юрій Бойко і голова Газпрому Олексій Міллер провели черговий раунд переговорів з газових питань.

Раніше повідомлялося, що Росія змінила свою позицію з питання створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою, нібито Газпром більше не проти залучення до участі в ньому європейських компаній.

На сьогодні Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини