RU

Переговори з МВФ заморожені через ПриватБанк - Рожкова

15.10.2019, 10:21
Переговори з МВФ заморожені через ПриватБанк - Рожкова - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Переговори України з Міжнародним валютним фондом про нову програму можуть загальмуватися через суперечку щодо націоналізації ПриватБанку. Про це в інтерв'ю Reuters заявила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожене через проблеми ПриватБанку. Це для них і для міжнародної спільноти червона лінія", - сказала вона.

За її словами, проблема повинна бути вирішена не шляхом розрахунків з колишніми власниками.

Читайте також: Мораторій на Коломойського, або Чому Україна і МВФ не змогли домовитися

"Це показує різницю між олігархічним впливом на банківський сектор в колишні дні і новим прозорим і незалежним банківським сектором", - додала заступник голови НБУ.

Рожкова зазначила, що була розчарована рішенням Зеленського залишитися в стороні від конфлікту.

"МВФ хоче сильний сигнал від уряду про збереження адміністративної незалежності ПриватБанку і незалежності Національного банку України", - сказала вона.

За словами Рожкової, МВФ досі не впевнений в прагненні до реформ: "Мова йде про судову реформу, верховенство закону. Мова йде про олігархічну структуру влади".

Спецпроект - Ера Коломойського: олігарх розправив плечі

Вона вважає, що рішення проти націоналізації ПриватБанку може зіпсувати настрій інвесторів, додавши, що президент може допомогти розв'язати конфлікт, зайнявши чітку позицію.

Він повинен вийти і сказати: "Націоналізація була необхідна для збереження фінансової стабільності країни ... і, відповідно до закону, банк не може бути повернутий екс-акціонерам", - додала Рожкова.

У той же час міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов заперечує цю інформацію.

"Reuters процитували Катерину Рожкову: "Переговори з МВФ про новий транш припинені через питання ПриватБанку. Це не правда! Переговори не припинені. На цьому тижні міністр фінансів, я і голова правління НБУ будуть в Вашингтоні зустрічатися з МВФ", - написав він у Facebook, додавши, що в питанні ПриватБанку немає ніяких порушень домовленостей з Фондом.

Читайте російською: Переговоры с МВФ заморожены из-за ПриватБанка - Рожкова

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини