RU

Перегляд прогнозу зростання ВВП позбавить казну 1,5 млрд.грн.

30.11.2011, 10:15
Перегляд прогнозу зростання ВВП позбавить казну 1,5 млрд.грн. - Фото
d7d395d4fa36a9e0be85aae2b9b3cc81.jpg
Прем'єр-міністр Микола Азаров погодився з вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ) знизити прогноз зростання реального ВВП в 2012 році з 5% до 4%. Проте істотного впливу на доходи бюджету це не зробить - їх план скоротиться всього на 1-1,5 млрд. грн. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Уряд не вірить у ВВП".

Уряд знизить прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту країни в 2012 році до 4% через погіршення фінансово-економічної ситуації в світі. "Ми закладали зростання на рівні приблизно 5,5% ВВП в наступному році. Події останніх місяців змусили нас перейти до більш обережного сценарія. Ми орієнтуємося приблизно на 4%", - заявив учора прем'єр-міністр Микола Азаров.

Як відомо, зниження прогнозу зростання ВВП в наступному році до 4% є однією з вимог МВФ, що стосуються підготовки до другого читання більш реалістичного проекту держбюджету. Ця умова була висунута в ході останнього візиту місії фонду.

Виходячи з частки перерозподілу ВВП через зведений бюджет (без урахування коштів Пенсійного фонду) в 30%, більш повільне зростання економіки повинно знизити планові бюджетні доходи в 2012 році на 1,5 млрд.грн. За інформацією джерела, близького до керівництва Партії регіонів, підсумкова корекція держбюджету може скласти приблизно 1-1,2 млрд. грн. У першому читанні був прийнятий держбюджет з доходами в 337,6 млрд.грн.

Експерти вказують на те, що при проведенні бюджетної корекції уряд говорить про додаткові доходи (податки на багатство і операції з офшорами), але не про зниження витрат.

Згода уряду на перегляд бюджету означає, що він готовий виконувати раціональні вимоги МВФ, відзначає видання. Днями глава НБУ Сергій Арбузов повідомив, що наступний візит місії фонду відбудеться в грудні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини