RU

Перед "Нафтогазом" нависла загроза штрафних санкцій від "Газпрому"

20.02.2009, 10:23

Перед "Нафтогазом" нависла загроза штрафних санкцій від "Газпрому"
Перед НАК "Нафтогаз України" нависла загроза штрафних санкцій від ВАТ "Газпром". Про це в інтерв'ю радіо "Свобода" заявив начальник управління у зв'язках з громадськістю НАК Валентин Землянський.

Через борги споживачів компанія може перестати своєчасно розраховуватися з російським "Газпромом" за спожитий газ. "На сьогодні комунальники заборгували "Нафтогазу" понад 4,5 млрд.грн. І додатково з кожним днем ця сума продовжує зростати", - сказав В.Землянський.

За його словами, "Нафтогаз України" до 7 березня має розрахуватися з "Газпромом". "Інакше, ми будемо отримувати штрафні санкції у вигляді 100% передоплати за газ, що поставляється нам і штрафні санкції за кожний день прострочення платежу. Ми намагаємося вирішити ситуацію, що склалася з власних ресурсів. У нас ще є промислові споживачі, і населення, яке споживає газ. Проте, ми заходимо у глухий кут. На жаль, з 900 підприємств комунальної енергетики лише 10% з них у нас немає ніяких проблем", - відзначає В.Землянський.

Нагадаємо, вчора НАК "Нафтогаз України" заявила про можливе погіршення ситуації із розрахунками з ВАТ "Газпром" внаслідок катастрофічного зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики перед підприємствами НАК. Загальна заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України" становить 4,567 млрд.грн.

Нагадаємо також, що згідно із підписаним 19 січня у Москві між "Газпромом" і "Нафтогазом" контракту про купівлю-продаж газу, він діє з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. Протягом цих років базова ціна газу для України - $450 за 1 тис. кубометрів. Контрактна ціна газу в доларах США за 1 тис. кубометрів визначається на 1 січня, 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня кожного року поставки і діє протягом відповідного кварталу року поставки. Так, у I кварталі 2009 року вона становить $360. Далі вона буде розраховувати за затвердженою сторонами формулою. Однак, якщо якась зі сторін заявить, що обставини на ринку паливно-енергетичних товарів істотно змінилися і контрактна ціна не відображає рівня цін ринку, то сторони вступають у переговори про перегляд контактної ціни.

Продавець "Газпром" бере на себе зобов'язання передати, а покупець "Нафтогазу" прийняти з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. природний газ російського, казахстанського, узбецького і туркменського походження у кількості 40 млрд. кубометрів в 2009 році, а починаючи з 2010 року - 52 млрд. кубометрів щорічно. Продавець гарантує, що газ, що поставляється покупцю за контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом" про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 рр., є власністю продавця і не обтяжений претензіями або вимогами третіх осіб.

НАК "Нафтогаз України": довідка і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини