RU

"Пенсії має забезпечувати держава". Скільки українців вірять в пенсійні накопичення

19.03.2021, 14:39
Фото: depositphotos.com

68,5% українців вважають, що життя громадян на пенсії має забезпечувати держава, тоді як тільки 18,8% вважають, що накопичувати на пенсію потрібно самостійно, свідчать результати дослідження, проведеного Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

У ході опитування 47,3% респондентів відзначили, що готові на значне зменшення ЄСВ, для отримання доходів від заощаджень в майбутньому або витрат на поточні потреби.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Понад чверть опитаних або 26,4% вважають державу відповідальною за добробут пенсіонерів, вони ж хотіли б платити менше відрахувань до Пенсійного фонду і економити кошти самостійно.

На думку 46,5% опитаних, справедлива пенсійна система – це та, в якій невикористані внески можна передавати у спадок, але при цьому немає гарантій, що внесків вистачить на все життя. 37,7% вважають справедливою систему, в якій внески не передаються у спадок, але гарантована мінімальна пенсійна виплата.

Більше третини людей відзначили, що при виході на пенсію очікують скорочення доходів більше, ніж втричі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Читайте також: Перевірка кризою. Як приватні пенсійні фонди пережили 2020 рік і на чому заробили

  • Згідно з розрахунком Мінсоцполітики, середній розмір пенсійної виплати, що складається з двох рівнів пенсійної системи – накопичувальної і солідарної, може скласти 6 700 гривень.
  • За даними Української асоціації інвестиційного бізнесу, в третьому кварталі 2020 року абоненти українських недержавних пенсійних фондів (НПФ) отримали 19,044 млн грн виплат.
  • Міністерство фінансів підтримує введення обов'язкових накопичувальних пенсій, але тільки в моделі, яка не приведе до розширення дефіциту Пенсійного фонду України (ПФУ).
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявив, що Верховна Рада в найкоротші терміни прийме законодавство для запуску другого рівня пенсійної системи – обов'язкових накопичувальних пенсій – вже в 2021 році.
Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини