RU

Пенсії жінок в Україні на третину нижчі, ніж у чоловіків, – ООН

16.04.2021, 17:18
Пенсії жінок в Україні на третину нижчі, ніж у чоловіків, – ООН - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Пенсійні виплати для жінок-пенсіонерок в Україні в середньому на 30% нижчі, ніж аналогічні виплати для чоловіків. Про це під час презентації аналітичної записки Організації об'єднаних націй про соціальний захист в Україні заявила пані верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Жінки живуть довше, крім того стереотипи і безкоштовна домашня робота протягом усього життя часто не дозволяють їм отримувати високооплачувану роботу з офіційним працевлаштуванням, – сказала Бачелет. – Пенсійні системи, що враховують непропорційну роботу жінок, зокрема, із догляду за дітьми, можуть виправити цей дисбаланс, щоб догляд за іншими не ставив під загрозу права жінок".

За оцінкою ООН, літні люди складають близько 25% населення України, дві третини з них – жінки. Разом з тим 77% пенсіонерів отримують щомісячні доходи нижче прожиткового мінімуму. Гендерна нерівність у пенсійному забезпеченні підсилює бідність серед жінок-пенсіонерок, підкреслила Бачелет.

Читайте також: Життя на пенсії в Україні: від злиднів до самогубства. Далі – гірше. Що робити?

  • За даними ПФУ, станом на 1 січня 2021 року в Україні налічувалося 11,1 млн пенсіонерів, із них 2,7 млн ​​осіб – працюючі пенсіонери. Середній розмір пенсійної виплати становить 3507 грн.
  • За даними Міністерства соціальної політики, близько 300 000 українських пенсіонерів отримують державну пенсію в розмірі понад 10 000 грн. Це – лише 3% від загальної кількості одержувачів пенсійних виплат за віком в Україні.
Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини