RU

ПДВ для IT-ринку: Азаров готовий до діалогу

02.06.2011, 19:15
ПДВ для IT-ринку: Азаров готовий до діалогу - Фото
451e897faca8137b29f7a76f01d08890.jpg

ПДВ для IT-ринку: Азаров готовий до діалогу

Сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з представниками українських компаній - лідерів ІТ-галузі. У зустрічі взяв участь Володимир Семиноженко, глава Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, а також представники ринку: Сергій Бондаренко, президент групи компаній "ЛІГА"; Олександр Кардаков, фундатор компаній Інком і Датагрупп; Олександр Федченко, президент компанії Інком; Олексій Скрипник, генеральний директор компан Eleks Software і Ігор Лисицький, віце-президент асоціації Інформаційні технології України.

Темою зустрічі став прийнятий 19 травня закон, згідно з яким для послуг з розроблення програмного забезпечення, інформатизації та інших послуг IТ-галузі повертається податок на додану вартість, скасований раніше нормами Податкового кодексу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за підсумками зустрічі, прем'єр-міністр зазначив, що готовий переглянути це питання, якщо представники галузі нададуть обґрунтовані висновки про те, що повернення ПДВ загальмує розвиток української IT-індустрії і негативно позначається на надходженнях до бюджету.

Президент компанії Інком Олександр Федченко повідомив, що під час зустрічі було прийнято рішення про створення робочої групи за участю представників Мінфіну, Державної податкової служби і учасників ринку. Ця група займеться оцінкою економічних наслідків повернення ПДВ на IT-послуги.

Зі свого боку президент групи компаній "ЛІГА" Сергій Бондаренко розповів, що основним очікуванням від сьогоднішньої зустрічі з прем'єр-міністром було те, що IT- галузь буде почута. "І це очікування виправдалося", - наголосив президент ГК "ЛІГА".

"Також хотілося розібратися, як у законі, присвяченому ринку зерна, з'явилася норма, що впливає на два великі ринки: ринок IT-послуг і ринок консалтинга, - додав Сергій Бондаренко. - У мене склалося особисте емоційне враження, що ця норма не є продуманою і зваженою позицією всього уряду".

За підсумками зустрічі, прем'єр дав доручення Мінфіну розібратися у цьому питанні. "Тому є шанс, що ця норма буде переглянута. Є шанс, що зрештою ринок отримає правильне рішення", - зазначив президент групи компаній "ЛІГА".

Прем'єр-міністр також зазначив, що уряд постарається пришвидшити розгляд у Верховній Раді іншого законопроекту, що стосується ІТ-галузі. Проект передбачає податкові канікули для розробників ПО. Розгляд документа заплановано на осінь.

Нагадаємо, у прийнятому 19 травня законі скасовується норма Податкового кодексу, якою скасовується ПДВ для послуг з розроблення, постачань, тестування ПО, обробленні даних і наданню консультацій з питань інформатизації тощо. До того ж ці зміни приховані у проекті Кабміну за назвою "Про внесення змін до Податкового кодексу України і затвердження ставок вивізного (експортного) митного збору на деякі види зернових культур" N8321.

Документом пропонується виключити з кодексу підпункт 196.1.14 пункту 196.1 ст. 196. У цьому пункті визначаються операції, які не є об'єктом оподаткування. Серед послуг, зазначених у цьому підпункті, були консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (зокрема адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні тощо. Прибираючи цей підпункт, автори проекту по суті повернули ПДВ у ці види діяльності.

Інтернет асоціація України (ІнАУ) спрямувала Віктору Януковичу відкритого листа з проханням ветувати цейзаконопроект. Із зверненням до глави держави також виступив один із провідних розробників програмно-інформаційних продуктів - компанія "ЛІГА ЗАКОН". "Не можемо не висловити свою стурбованість не тільки самим фактом внесення зазначених змін, які посеред бюджетного року змінюють правила ведення бізнесу для великої кількості учасників цього ринку і споживачів інформації, але і, на жаль, непрозорістю і непослідовністю цього процесу - адже тільки з 1 січня 2011 року оподаткування цих видів діяльності податком на додану вартість було скасовано", йдеться у листі на ім'я президента.

Зв'язок, IT: добірка новин>>>
Інтернет: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини