RU

Payoneer проаналізував доходи українських фрілансерів у містах: на 1 місці не Київ

15.06.2021, 18:42
Payoneer проаналізував доходи українських фрілансерів у містах: на 1 місці не Київ - Фото
Фото: pixabay.com

Середній дохід українського фрілансера виріс на 18% за два роки. Найбільше в середньому заробляють фрілансери з Дніпра, кияни – на 4 місці, йдеться в пресрелізі міжнародної платіжної платформи Payoneer.

Фріланс стає все популярнішим в Україні: у період з 1 кварталу 2019 року до 1 кварталу 2021 року включно кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилася на 31%. Середній дохід фріланс фахівця за 2 роки збільшився на 18%, а загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%.

Понад половина загальних зарахувань фрілансерам, а саме 54%, концентрується в 5 найбільших містах України: майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% – на Харків,  по 7% –  на Львів і Дніпро, і 5% – на Одесу .

"Віддалений фріланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей або приєднуватися до вже існуючих бізнесів, або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду в більш великі міста або за кордон", – зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

Інфографика: Payoneer

Інфографіка: Payoneer

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Найвищий середній дохід у фрілансерів із Дніпра – він виявився на 7% вище, ніж у фахівців із Харкова. У свою чергу розрив між харків'янами та львів'янами незначний – перші заробляють лише на 3% більше. Якщо порівнювати Львів із Києвом, який на четвертому місці в рейтингу, то середній дохід столичних фрілансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим. Майже однаково з киянами заробляють одесити – різниця в середньому доході фрілансерів склала лише 2%.

Інакше складається рейтинг великих міст у разі порівнянні приросту в доходах фрілансерів. Так, найзначніше за 2 роки зріс середній дохід львівського фрілансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, ніж за аналогічний період 2019 року, дніпровського фрілансера – на 24%, одеського – на 20%, харківського і київського – на 6% і 5% відповідно.

Водночас додалося і самих фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їх кількість у Харкові і Дніпрі – в 1,5 рази, якщо порівнювати 1 квартали 2019 і +2021 років. На третину, або на 35% більше зараз фрілансерів в Одесі, на 23% – в Києві, і на 12% – у Львові

На ці показники можливо вплинув і той факт, що в 2020 році на тлі політичних репресій у Білорусі в Україну переїхали 40 IT-компаній і кілька тисяч білоруських фрілансерів.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини