RU

Пасхавер побоюється проблем з проведенням пенсійної реформи

09.12.2010, 13:10
Пасхавер побоюється проблем з проведенням пенсійної реформи - Фото
3afadce9dffd42ec4b9c09c49100ae46.jpg

Пасхавер побоюється проблем з проведенням пенсійної реформи
Чим більше влада зволікає з проведенням пенсійної реформи і чим менше прислухається до народу, тим більш жорсткою для людей виявиться її реалізація. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер (на фото).

Експерт вважає, що уряд повинен був винести урок з недавніх подій, які розверталися навколо Податкового кодексу. "Замість того, щоб вислухати людей і врахувати їхню думку, уряд здійснює проекти, які спричиняють обурення у громадян, оголошуючи перемогою деякі поступки", - зазначив О.Пасхавер.

Він вважає, що у влади сьогодні переважають інженерно-господарські методи управління, а не соціальні. "Є безліч прикладів в історії, коли лідери, які хотіли "загнати" людей у добро, приводили до соціальних катастроф. Тому дуже шкода, що нинішній уряд цих прикладів не пам'ятає. Як відомо, Гітлер і Сталін також були великими реформаторами", - зазначає експерт.

О.Пасхавер наголошує, що збільшення пенсійного віку, яке передбачає анонсована урядом пенсійна реформа, - це необхідність, пов'язана з демографічними процесами. "Це відбувається у всьому світі. Питання тільки у тому - як це робити: технократично - ігноруючи людей, або соціально - постійно контактуючи з ними. Владі необхідно вибрати такий шлях проведення реформ, щоб вступили у дію соціальні амортизатори, які дають змогу людям легше перенести реформування", - наголосив експерт.

Нагадаємо, раніше перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова повідомила, що Кабінет Міністрів найближчими днями внесе у Верховну Раду проект закону про підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років. До цього Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що до 10 грудня Кабінет Міністрів подасть у Верховну Раду проект закону, що передбачає перший етап пенсійної реформи.

Олександр Пасхавер: біографія та добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини