RU

Парламенту рекомендують новий Житловий кодекс України

25.09.2008, 17:15

Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства і регіональної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект Житлового кодексу України.

Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, законопроект (реєстр. № 2307), внесений народними депутатами від Партії регіонів Володимиром Рибаком і Олександром Поповим, "спрямований на створення правової бази для забезпечення реалізації права громадян на житло". У ньому визначені правові, організаційні і соціально-економічні принципи державної політики в житловій сфері.

Проект, зокрема, містить положення про правовідносини щодо виникнення, здійснення і припинення права власності на житло, а також щодо обліку громадян, які потребують отримання житла або поліпшенні житлових умов, надання їм житла. Детально описується реалізація прав і виконання зобов'язань власників житла і користувачів житлом, збереження і бронювання житла, яке є в державній і комунальній власності і т. д.

На засіданні Комітету акцентувалася увага на тому, що в проекті встановлюється порядок забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов і соціального захисту, за кошти державного і місцевих бюджетів, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності. Автори законопроекту зазначили: "соціальне житло - єдиний вигляд житла, яке безвідплатно надається громадянам, які потребують соціального захисту, на підставі договору найму соціального житла".

Відповідними статтями проекту пропонується врегулювати порядок переведення житлових будинків і приміщень у нежилі, порядок їх використання, загальні права і зобов'язання власників житла, питання реприватизації житла, позбавлення наймача права користування житлом, а також порядок надання житла в зв'язку з виселенням з різних причин із державного і комунального житлового фонду.

Окрема увага в проекті приділяється освіті і діяльності Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), появі яких повинні всіляко сприяти місцева влада.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини