RU

Парламент відклав земельні питання до весни

13.01.2011, 11:49

Верховна Рада України проведе парламентські слухання із земельних питань 2 березня 2011 року.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за відповідну постанову про проведення парламентських слухань на тему: "Земля в українській долі: ситуація в земельній сфері, законодавче забезпечення земельних відносин та практика його реалізації" проголосували 240 депутатів.

Перед голосуванням Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин запропонував проект постанови відносно парламентських слухань на тему: "Законодавче врегулювання введення ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні". Змінити назву запропонував Голова Верховної Ради Володимир Литвин в зв'язку із тим, що формулювання "введення ринку земель сільгосппризначення" викликало різку критику з боку народних депутатів.

Зокрема, бютівець Іван Кириленко зазначив, що перш ніж ставити питання таким чином, потрібно прийняти низку законодавчих актів, необхідних для введення ринку землі сільгосппризначення в Україні.

А комуністи заявили, що це питання, як і ухвалений сьогодні закон, підготовлено Нацбанком, розглядається на вимогу МВФ.

"Я пропоную, враховуючи виступ народних депутатів... розширити тему парламентських слухань, не зводити питання до законодавчого забезпечення ринкових відносин, а поставити питання в такій площині: "Земля в українській долі: ситуація в земельній сфері, законодавче забезпечення земельних відносин і практика його реалізації" та обговорити питання в широкому аспекті, після цього вийти на інвентаризацію земель в країні, щоб розібратися, кому, на основі яких рішень була роздана земля, повернути все назад, що було незаконно отримано, після цього оцінити землю, створити оператора у вигляді банку і накопичувати землю, якщо люди, що мають земельні паї, захочуть їх продати в державному резерві для того, щоб можна було поновлювати крупнотоварне виробництво і навести порядок в цій сфері", - сказав В.Литвин.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що вже підготовлений пакет законів з регулювання ринку землі. Він заявляв, що на початку 2011 року вони будуть прийняті.

Нагадаємо також, депутат від БЮТ Володимир Яворівський пропонує Верховній Раді продовжити мораторій на внесення права на земельну ділянку (пай) до статутних фондів господарських товариств і продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 року.

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення закінчується 1 січня 2012 року.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Будівництво, нерухомість, ринок землі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини