RU

Парламент направив 5 млрд грн на кредити для малого та середнього бізнесу

03.09.2020, 18:01
Парламент направив 5 млрд грн на кредити для малого та середнього бізнесу - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 3659-д про внесення змін до держбюджету на 2020 рік в частині надання держгарантій для забезпечення зобов'язань за кредитами. "За" проголосувало 268 народних депутатів.

Документ надає можливість у 2020 році державних гарантій за кредитами для мікро-, малого та середнього бізнесу обсягом до 5 млрд грн на портфельній основі. Порядок відбору банків-кредиторів і умови надання державних гарантій на портфельній основі, а також розмір і вид забезпечення, наданого такими суб'єктами господарювання, встановлюється Кабінетом міністрів.

Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, прийнятий законопроект дасть можливість малому і середньому бізнесу отримати кредити під державні гарантії.

За його словами, держава гарантує перед банком 80% суми такої позики.

Шмигаль зазначив, що закон дозволить здешевити і зробити доступним кредитний ресурс для українського бізнесу. У той же час гарантії на рівні 80% будуть сприяти тому, що банки будуть видавати кошти тільки якісним позичальникам, які мають бізнес-план і бачення розвитку власної справи.

  • Верховна Рада 13 липня не підтримала законопроект №3598 про державні гарантії на портфельній основі, відправивши його на підготовку до повторного першого читання.
  • Мінфін вніс правки до законопроекту, запропонувавши надавати малому і середньому бізнесу портфельні гарантії - зобов'язання держави погашати перед банком до 80% кількох кредитів (кредитного пулу) підприємця, якщо він збанкрутує.
  • 28 серпня Верховна Рада 255 голосами прийняла за основу закон №3659.
  • Очікується, що ця програма стане альтернативою програмі Доступні кредити 5-7-9, яка стартувала в лютому і привертала більше 1 млрд грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини