RU

Пакет держпідтримки бізнесу оцінили в 9,3 млрд грн. З чого він складається

10.04.2020, 17:23
Пакет держпідтримки бізнесу оцінили в 9,3 млрд грн. З чого він складається - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Пакет державної підтримки бізнесу на сьогодні становить близько 9,3 млрд грн, зокрема бізнесу "карантинних" галузей - менше 1 млрд грн. Такі цифри наводить президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков у колонці на УП.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він зазначив, що обсяги підтримки бізнесу були визначені трьома законами, прийнятими 17 березня (проекти 3219 і 3220) і 30 березня (проект 3275).

Основний обсяг підтримки бізнес отримав від скасування сплати податку на землю та податку на нерухомість у березні (2,9 млрд. грн.), Скасування стягування єдиного соціального внеску з фізичних осіб-підприємців у березні і квітні (2,17 млрд. грн. на місяць, 4,3 млрд. грн. за період).

Також до пакету держпідтримки включено суму потенційної вигоди для фізосіб-підприємців, яку вони отримують від збільшення лімітів доходу для груп на спрощеній системі оподаткування (сумарно 1,0 млрд. грн. до кінця 2020 року) і від збільшення бюджету Фонду обов'язкового соціального страхування на випадок безробіття понад середньорічного рівня (1,1 млрд. грн.).

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Ще одна складова - право місцевих рад переглядати ставки єдиного податку для бізнесу - матиме незначний ефект (до 0,004 млрд. грн. на місяць). Таким чином, сумарний пакет держпідтримки бізнесу в Торгово-промисловій палаті України оцінили в 9,3 млрд. грн. З цієї суми на підтримку бізнесу, який страждає від карантину, припадає близько 0,9 млрд грн.

"За найскромнішими підрахунками, втрати і неотриманий дохід  бізнесу, що зупинився, тільки за двома галузями - приватні пасажирські перевезення та салони краси, а також вартість оренди приміщень ми оцінили в 3,7 млрд грн. за півтора місяці простою. В цілому втрати бізнесу, що зупинив роботу,  в рази більше. Тому пакет підтримки для таких підприємців і малого бізнесу в розмірі 0,9 млрд. грн. істотно не допоможе", - зазначив президент ТПП України.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Чижиков назвав ще ряд проблем, котрі заявили про себе з початком карантину.

"Ніяких гарантій підтримки не мають фізособи-підприємці в разі припинення роботи бізнесу та відсутності доходів. Вони не можуть навіть отримати допомогу від Фонду соцстраху на випадок безробіття", - зазначив він.

Читайте також: Криза торкнеться кожного - пора на роботу. 10 думок бізнесу про продовження карантину

Крім того, будь-якої підтримки позбавлені близько 1 млн осіб, що працюють у зупиненому бізнесі неформально.

"Вони не захищені законодавством, не мають права на допомогу в разі часткового безробіття або втрати роботи. Ця проблема актуальна для всіх 3,4 млн осіб, що працюють неформально", - додав Чижиков.

Ще одне важливе питання - підтримка бізнесів, які не можуть запуститися відразу після зняття карантину. Зокрема, міжнародний туризм може відновитися через 3-4 місяці після зняття статусу пандемії у світі. До того часу сектор із десятками тисяч зайнятих не зможе працювати.

Читайте також: Карантин забирає в економіки більше $300 млн на тиждень. Далі - гірше. 3 сценарії

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини