RU

Падіння ВВП на 5% і різке зниження облікової ставки. НБУ відреагував на карантин

23.04.2020, 15:06
Падіння ВВП на 5% і різке зниження облікової ставки. НБУ відреагував на карантин - Фото
Яків Смолій (Фото: прес-служба НБУ)

Національний банк знизив облікову ставку з 10 до 8% і оновив прогноз щодо ключових показників української економіки в 2020 році. НБУ очікує скорочення ВВП на 5%, прискорення інфляції до 6% і зниження облікової ставки на кінець року до 7%. Про це на брифінгу 23 квітня заявив глава НБУ Яків Смолій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, рішення про зниження ставки регулятор брав з урахуванням значного уповільнення інфляції в березні-квітні (2,3% в березні), а також необхідності стимулювання економіки, яка постраждала через карантинні обмеження.

"Інфляція помірно прискориться в наступні місяці, але не вийде за межі цільового діапазону НБУ, - сказав Смолій. - Цьому буде сприяти зниження світових цін на енергоносії а також те, що споживчий попит залишатиметься слабким після карантину, незважаючи на заходи фіскального стимулювання з боку держави".

Читайте також: Чорний квартал: 6 графіків, що показують реальний стан економіки. Плюс 4 прогнози

У першому кварталі 2021 року інфляція перевищить 6%, але до кінця року сповільниться до 5%. На цьому рівні НБУ має намір зберегти темпи зростання цін у середньостроковій перспективі.

Падіння ВВП на 5% і різке зниження облікової ставки. НБУ відреагував на карантин

Обвал економіки 2020 року (падіння на 5%) буде обумовлено в основному поганими результатами другого кварталу, відзначають у Нацбанку. Вже в другій половині року економіка почне відновлюватися: в 2021-22 роках темпи зростання ВВП перевищать 4%, говориться в оновленому макропрогнозі регулятора.

Падіння ВВП на 5% і різке зниження облікової ставки. НБУ відреагував на карантин

Всі розрахунки НБУ базуються на припущенні, що Україна до кінця другого кварталу (закінчується червнем) отримає $2 млрд першого траншу за новою програмою співпраці з МВФ, які будуть спрямовані на фінансування потреб бюджету.

Читайте також: Із програмою МВФ чи ні дефолту не буде (при мені)! Перше інтерв'ю міністра фінансів

Від прогресу у співпраці з Фондом залежить швидкість, з якою Нацбанк у подальшому буде знижувати облікову ставку. Базовий сценарій НБУ - зниження до 7% у четвертому кварталі 2020 року. На такому рівні регулятор планує залишити ставку щонайменше до кінця 2022.

Падіння ВВП на 5% і різке зниження облікової ставки. НБУ відреагував на карантин

"Ми не виключаємо більш значного пом'якшення монетарної політики, в разі якщо карантинні обмеження та скорочення споживчого попиту будуть сильніше тиснути на інфляція в сторону зниження", - заявив Смолій.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини