RU

Падіння світових цін. У Нафтогазі прогнозують збитки газовидобувних компаній

27.05.2020, 16:50
Падіння світових цін. У Нафтогазі прогнозують збитки газовидобувних компаній - Фото
Андрій Коболєв, глава НАК Нафтогаз України. Фото: LIGA.net

Імовірність збитків усіх газових компаній через падіння цін на природний газ - дуже висока. Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі програми "На карантині" UA Суспільне.

"Якщо ціна газу в червні і липні досягне наднизького рівня, і цей рівень протримається довго, висока ймовірність, що всі газові компанії країни покажуть збитки", - вважає Коболєв.

Він зазначив, що вже кілька місяців ціна газу на європейських хабах знижується. Травнева ціна на газ для українців теж зменшилася на 21% у порівнянні з квітнем.

І Коболєв не виключає, що тенденція до зниження ціни триватиме, що, в першу чергу залежить від формування ціни газу в Європі.

За оцінкою глави Нафтогазу, тенденції на європейських ринках викликані двома головними факторами. Перший фактор - надлишкова пропозиція зрідженого природного газу LNG, що надходить з Америки до ЄС. Пропозиція істотно перевищує попит і створює значний тиск на ціну.

Другий фактор - пандемія коронавірусу, яка зменшила споживання всіх ресурсів у всьому світі, зокрема і в Європі. "Користуючись низькою ціною, доречно закачати дешевий газ у ПСГ і Нафтогаз пропонує це робити. - Якщо є можливість імпортувати дешевше, ніж ти сам можеш виробляти, то базове правило - імпортуй. Тому закачування газу в сховища буде відбуватися", - підсумував Коболєв.

  • 21 травня спотова ціна на газ на голландській біржі TTF (контракт із поставкою "на наступний день") упала 21 травня на 19% за день - з $45 до $34 за тисячу кубометрів.
  • Загальний тренд на зниження світових цін на газ сформувався ще в 2019 році через зниження темпів зростання попиту на ресурс і надлишкової пропозиції СПГ. На початку 2020 року в Європі - ключовому для Газпрому ринку збуту - ситуація погіршилася через аномально теплу зиму і надлишки накопичених запасів в очікуванні газової війни між Росією і Україною.
  • За розрахунками аналітиків Wood Mackenzie, Україна може врятувати Європу в ситуації, коли європейські газосховища будуть наповнені, а поставки триватимуть.

Читайте також: Чому газ для населення буде дешевим ще два місяці. Розбір

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини