RU

Північний потік може ускладнити Нафтогазу розрахунки з Газпромом

19.12.2011, 10:10
Північний потік може ускладнити Нафтогазу розрахунки з Газпромом - Фото
Фото: gazprom.ru
НАК Нафтогаз України буде складніше залучати кредити у міжнародних банків. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Борг особливої ​​витримки".

Видання зазначає, що Газпром у грудні 2010 року надав Нафтогазу авансовий платіж за транзит газу в розмірі 14,16 млрд.грн. ($1,8 млрд). Ці гроші були необхідні компанії, щоб покрити касовий розрив, що утворився після повернення 12,1 млрд. кубометрів газу РосУкрЕнерго. НАК повинна погасити цю позику протягом п'яти років за рахунок підвищення обсягів транзиту газу через територію України в порівнянні з 2010 роком (95 млрд. кубометрів). Якщо ж збільшення транзиту в необхідному обсязі не відбудеться, кредит автоматично пролонгується. Процентна ставка за позикою - 4%. Першу виплату НАК повинна здійснити на початку наступного року за підсумками транзиту в 2011 році.

Уже зараз в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості впевнені, що повернути кошти в строк не вдасться. "При нинішній ставці транзиту на виплати може піти не п'ять, а вісім-дев'ять років", - зазначило високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго. У прес-службі відомства уточнили, що цього року транзит газу територією України збільшиться на 8 млрд. кубометрів, до 103 млрд. кубометрів. Таким чином, доходи Нафтогазу за транзит становлять близько $250 млн. на рік. У наступному році його обсяг залишиться на тому ж рівні, впевнені у міністерстві. "Після введення в експлуатацію газопроводу Nord Stream частина газу піде в обхід України. Це нівелює зростання транзиту, на який ми розраховували у зв'язку зі збільшенням споживання газу в країнах Євросоюзу", - говорить співрозмовник видання.

У свою чергу, продовження кредиту робить НАК менш привабливою для міжнародних банків, вважає головний інвестстратег ФГ Брокеркредитсервіс Максим Шеїн. "Цього року кредитувати компанію вже відмовилися Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк. Одна з причин - висока кредиторська заборгованість і тривалі строки її погашення", - зазначив Шеїн.

Наявність значної заборгованості перед Газпромом може негативно позначитися і на запланованому IPO Нафтогазу, вважають експерти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини