RU

Пінзеник: МВФ діятиме за принципом - вранці стільці, ввечері гроші

22.07.2011, 07:54
Пінзеник: МВФ діятиме за принципом - вранці стільці, ввечері гроші - Фото
2fc23a47be00390e32c0d5b9cbca02da.jpg

Пінзеник: МВФ діятиме за принципом - вранці стільці, ввечері гроші

Міжнародний валютний фонд не надасть Україні кредити доти, доки уряд не виконає взяті на себе зобов'язання. Про це в ефірі 5 каналу заявив колишній міністр фінансів Віктор Пінзеник.

"У чому специфіка Міжнародного валютного фонду, як позичальника грошей - це особливий інститут. По-перше, він дає найдешевші гроші, які є у світі, а по-друге, він, на жаль, з певного погляду, вимагає ще дечого, вимагає лікувальних заходів. Адже якщо мова йде - є діра, треба закрити її, тобто влазити в борги, то країна просто отримає новий рівень боргів. Очевидно, що, на мій погляд, поведінка МВФ змінилася, того, що ми бачили в 2009 році, не буде, діятиме принцип: вранці стільці - ввечері гроші", - відзначив Пінзеник.

"Валютному фонду, у принципі, не важливо, що скорочують. Але, мабуть, так було погоджено з урядом - які рішення повинні ухвалюватися, які дозволять зменшити дефіцит бюджету, а, отже, дозволять країні вийти зі скрутної ситуації, пов'язаної із дефіцитом і боргом", - додав він.

При цьому екс-міністр відзначив, що в тому випадку, якщо "уряд виконає свої зобов'язання то, думаю, що дадуть".

Разом з тим він вважає, що Україна сьогодні не в змозі відмовитися від зовнішніх запозичень. "Запозичення це ж наслідок – борг має причину. Якби я почув заяву: усе, друзі, будемо жити в рамках наявних коштів, тобто не будемо мати дефіцит бюджету, будемо витрачати стільки, скільки одержимо, а це значить, що ми не будемо робити нових позик", - відзначив він.

"Україна не може відмовитися від зовнішніх позик. Зовнішній борг України, це не державний, це все, $120 млрд. Більша частина цього боргу – це короткий борг, який швидко треба повертати, валютні резерви країни $38 млрд. Країна має проблеми із надходженнями. Звичайно, тут можна було б деякі рішення по зм'якшенню знайти, але поки ситуація не дозволяє цього робити. На жаль, поки для рефінансування старих боргів Україна не може відмовитися від зовнішніх запозичень", - сказав Пінзеник.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про необхідність обмежити зовнішні запозичення або взагалі відмовитися від них.

Віктор Пінзеник: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини