RU

Пільгове ввізне мито на м'ясо і жири продовжувати не збираються

24.11.2008, 11:56

Народні депутати України пропонують прийняти за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу", виключивши зміни до Закону України "Про митний тариф України". Про це свідчить проект постанови Верховної Ради України №3353-П від 20 листопада 2008 року.

Зокрема згідно з вказаним проектом закону пропонується в Законі України "Про митний тариф України" повернутися за окремими групами товарів до рівня ставок ввізного мита, які діяли на 1 січня 2008 року: до 31 грудня 2010 року на ряд товарів товарних груп 02 ("М'ясо та їстівні субпродукти"), 15 ("Жири і масла тварини або рослинного походження; продукти їхнього розщеплення; готові харчові жири; віск тваринного або рослинного походження") і 16 ("Готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних") УКТВЕД застосовувати адвалорні, комбіновані і специфічні пільгові і повні ставки ввізного мита за станом на 1 січня 2008 року, а на визначене коло товарів групи 05 ("Інші продукти тваринного походження, в іншому місці не вказані") УКТВЕД - специфічні пільгові і повні ставки ввізного мита в розмірі 1,5 євро за 1 кг.

"Така пропозиція повністю суперечить зобов'язанням України, взятими при вступі до СОТ", - наголошують автори проекту постанови. У перших, згідно з Протоколом про вступ України до Світової організації торгівлі від 5 лютого 2008 року, для всіх перерахованих вище товарних груп передбачені виключно адвалорні пов'язані ставки ввізного мита. У других, розмір ставок, до яких пропонується повернутися, перевищує пов'язані ставки ввізного мита, визначені для цих груп товарів в Протоколі.

Крім того, запропонований підхід суперечить правилам і вимогам СОТ, визначеним Генеральною угодою з тарифів і торгівлі. Враховуючи це, народні депутати - члени Комітету ВР з питань податкової і митної політики висловилися щодо необхідності обов'язкового виключення цього положення з тексту законопроекту.

Таким чином, автори проекту постанови ініціюють доручити Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики за участю представників комітетів Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності і з питань економічної політики невідкладно доопрацювати вказаний законопроект з урахуванням пропозицій до нього суб'єктів права законодавчої ініціативи і внести на розгляд Верховної Ради у другому читанні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини