RU

Підвищено ціни на електроенергію для населення

13.01.2011, 14:35
Підвищено ціни на електроенергію для населення - Фото
8684487845026a9cd94bc07f378bcc13.jpg

Підвищено ціни на електроенергію для населення

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) вирішила з 1 лютого на 30% підвищити тарифи на електроенергію для населення, яке щомісяця споживає понад 150 кВт/ч. Відповідне рішення регулятор прийняв на засіданні в четвер.

Як повідомляє УНІАН, зокрема, тариф для абонентів, що не використовують електроплити та електрообладнання для обігріву, що проживають в містах, з лютого зросте на 30% - до 31,67 копійок за кВт/ч; тариф для сільського населення, що не використовує електроплити та електрообладнання для обігріву, також зросте на 30% - до 29,25 копійок за кВт/ч.

Також регулятор підвищив вартість електроенергії для категорії побутових абонентів, що використовують електроплити та електрообладнання для обігріву. З 1 лютого ця категорія споживачів платитиме більше на 30% або 24,34 копійки за кВт/ч. При цьому для даної групи споживачів поріг споживання, при якому буде нараховуватися новий тариф, становитиме 250 кВт/ч щомісяця.

Своїм рішенням комісія передбачила, що підвищені тарифи будуть застосовуватися тільки до тих обсягів електроенергії, які побутовий споживач спожив понад встановлені ліміти (150 і 250 відповідно).

Крім того, своїм рішенням комісія передбачила, що воно не розповсюджується на ряд пільгових категорій споживачів. Зокрема, на жителів багатоквартирних будинків, негазифікованих населених пунктів, а також населених пунктів, в яких відсутнє централізоване теплопостачання; на жителів гуртожитків сімейного типу, на багатодітні сім'ї (які виховують трьох і більше дітей) і сім'ї, в яких виховуються прийомні діти, а також на сім'ї, що утримують будинки сімейного типу для сиріт.

Як зазначив в ході прийняття рішення член НКРЕ Костянтин Теличко, дане підвищення, за розрахунками регулятора, не торкнеться більшості населення, оскільки воно не перевищує порогів споживання, зафіксованих прийнятим документом. Крім того, наголосив член комісії, економічний ефект даного підвищення для вітчизняного теплоенергетичного комплексу складе близько 2 млрд.грн., на які планується скоротити обсяги так званого перехресного субсидіювання. Він також повідомив, що найближчим часом постанова НКРЕ буде направлена на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з 2006 року. На цей час тарифи для міського населення (без електричних плит) встановлені на рівні 24,36 коп. за КВт/ч (з ПДВ), для сільського населення - 22,5 коп. за кВт/ч (з ПДВ), для населення, що використовує електроплити, - 18,72 коп. за кВт/ч (з ПДВ).

Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини