RU

Підприємці пред'явили "податкові" вимоги до влади і обіцяють нові протести

04.11.2010, 16:55
Підприємці пред'явили
dc99db75fd41ee3be135bf4e5b532280.jpg

Підприємці пред'явили "податкові" вимоги до влади і обіцяють нові протести

Представники малого і середнього бізнесу сьогодні під час зустрічі з главою Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Віталієм Хомутинником і главою Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонідом Козаченком озвучили свої вимоги до урядового проекту Податкового кодексу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, підприємці вимагають залишити кількість найманих працівників у упрощенців до 10 осіб, а також не виключати зі спрощеної системи оподаткування юридичних осіб.

Також серед вимог підприємців - збільшення мінімального річного обігу для упрощенців до 700 тис. грн. У цей час при доопрацюванні проекту Податкового кодексу до другого читання зафіксована пропозиція залишити цей поріг на рівні 300 тис. грн. для тих, хто працює без касового апарату, і підняти до 500 тис. грн. для тих, хто встановить касовий апарат. До того ж, як наголосив В.Хомутинник, касові апарати планується встановлювати за рахунок держави, і заздалегідь у держбюджеті на це планується виділити близько 300 млн. грн.

Також йшлося про те, щоб залишити на спрощеній системі оподаткування підприємців, які займаються такими видами діяльності, як реклама, консалтинг, діяльність у сфері бухгалтерського обліку, права, транспортних послуг, оптової торгівлі і посередництва.

В.Хомутинник запропонував представникам бізнесу підписати меморандум, згідно з яким Комітет готовий порушити питання збільшення кількості найманих співробітників, за його словами, до шести-восьми осіб, обговорити із керівництвом уряду питання про те, щоб залишити юросіб на спрощеній системі оподаткування, а також врегулювати, за змогою, ряд інших положень, які хвилюють представників малого і середнього бізнесу.

Як повідомив журналістам після закінчення наради глава Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко, практично всі представники загальнонаціональних асоціацій бізнесу погодилися підписати меморандум.

Водночас деякі представники бізнесу під час зустрічі заявили про те, що проект Податкового кодексу не підлягає "косметичному ремонту" і має бути скасований. Один із учасників зустрічі запропонував альтернативний проект меморандуму, яким би профільний Комітет Верховної Ради гарантував відхилення чинного проекту Податкового кодексу, а також зобов'язався створити робочу групу з розробленням нового проекту.

"Я відразу відповідаю: цього не буде", - відреагував на цю пропозицію В.Хомутинник.

Акція підприємців під стінами парламенту триває. Наразі їх залишилося близько 500 осіб, вони обіцяють у найближчі дні встановити намети і до 16 листопада, на яке запланований розгляд парламентом проекту Податкового кодексу у другому читанні, обіцяють зібрати ще більше людей і перекрити рух на вулицях столиці.

Нагадаємо, сьогодні декілька тисяч представників малого і середнього бізнесу з різних регіонів країни біля Верховної Ради України провели акцію протесту з вимогами ввести мораторій на розгляд урядового проекту Податкового кодексу.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини