RU

"Озвучили конкретні дедлайни": Криклій розповів, коли підпишуть відкрите небо з ЄС

16.03.2021, 15:01
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)

Україна і Європейський Союз повинні підписати договір про спільний авіаційний простір у другій половині червня 2021 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій народному депутату і представнику Кабміну у Верховній Раді Василю Мокану.

"Друга половина червня – ми вже чекаємо підписання. Це вперше, коли вони (Єврокомісія, – ред.) самі озвучили конкретні дедлайни щодо підписання і щодо кроків. Раніше вони абстрактно мені говорили. Доведеться просто почекати. Ручку вже підготували до підписання", – підкреслив Криклій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Міністр повідомив, що в другій половині квітня Єврокомісія попрямує до Ради Європи на проходження всіх бюрократичних етапів.

Він додав, що відкрите небо дозволить українським авіаперевізникам літати до будь-якого аеропорту ЄС, маючи тільки угоду від аеропорту.

"Раніше договори між країнами передбачали двосторонні домовленості і це постійно важка бюрократія. А тут – бюрократії немає, кожна зі сторін – без бар'єрів", – наголосив Криклій.

Договір про "відкрите небо" – угода про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, яку парафували ще на Ризькому саміті Східного партнерства в 2013 році. Вона зніме обмеження при виборі напрямків між сторонами і знижує рівень бюрократії. За її умовами при виборі напрямків не потрібно буде погоджувати це з авіарегуляторами країн: всі переговори будуть проходити безпосередньо між авіаперевізником та аеропортом. Владислав Криклій заявив, що угода передбачає розвиток внутрішніх перевезень і скасування ПДВ на внутрішні рейси.

Читайте також: "Бюрократія присутня". Криклій розповів, чому не підписали "відкрите небо" з ЄС

  • У 2013 році на Ризькому саміті Східного партнерства було піднято питання підписання договору про "відкрите небо" між Україною і ЄС.
  • Підписання договору обіцяли в 2014 році, але кілька разів переносили в 2015 і 2019 році. Формально – через конфлікт між Великою Британією та Іспанією про статус Гібралтару.
  • У 2019 представник ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що "відкрите небо" підпишуть після Брекзіта, коли Великобританія покине ЄС і суперечка про статус Гібралтару в ЄС припиниться.
  • У вересні 2020 року Криклій очікував, що "відкрите небо" підпишуть на саміті Україна-ЄС в жовтні. У жовтні джерела ЄП повідомили, що Брюссель не готовий підписати угоду з причини конфлікту між Іспанією і Великою Британією. Після цього Україна планувала підписати угоду 11 лютого 2021 року на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. Лютневе підписання теж зірвалося.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини