RU

ОВДП і держбюджет. Кабмін придумав, як погасити мільярдні борги за "зеленим" тарифом

25.09.2020, 16:12
ОВДП і держбюджет. Кабмін придумав, як погасити мільярдні борги за
Фото: Заіка Богдан/LIGA.net

Борг держкомпанії Гарантований покупець перед відновлюваними джерелами електроенергетики (ВДЕ) може бути погашено за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це йдеться в протоколі засідання Антикризового енергетичного штабу за 18 вересня, текст якого є у розпорядженні LIGA.net.

Згідно з документом, відповідальним за погашення боргу перед ВДЕ обрано Міністерство фінансів. До жовтня 2020 року, міністерство має "знайти шляхи реалізації закону про вдосконалення умов підтримки альтернативних джерел енергії (закон 810-Х) і меморандуму" із "зеленими" виробниками.

Борги перед ВДЕ планується погасити двома способами: за рахунок випуску ОВДП і траншами з державних бюджетів на 2020-2021 роки.

"Про результати поінформувати Кабінет міністрів, Міненерго і НКРЕКП", – зазначено в протоколі.

Прийнятий у липні закон 810-Х передбачає, що з держбюджету може бути погашено не менше 20% боргів за "зеленим" тарифом. Про це 18 вересня говорив Олександр Мартинюк, в.о. гендиректора Директорату електроенергетичного комплексу при Міненерго. Решта суми боргу, за його словами, може бути погашена за рахунок ОВДП і кредитів держбанків.

"Ключове завдання – це знайти джерела, які б дозволили виконати зобов'язання щодо оплати за відпущену в серпні-вересні електроенергію в повному обсязі і погашення 40% заборгованості (за березень-липень – Ред.) уже в четвертому кварталі цього року. Це приблизно 9 млрд грн", – уточнював Мартинюк під час 11-го Енергетичного дня.

Читайте також: Поле битви – Конституційний суд. Чи зможе Коломойський скасувати в Україні "зелений" тариф

  • На 20 вересня борг Гарантованого покупця перед виробникам "зеленої" електроенергії  досяг 21,7 млрд грн. За прогнозами держкомпанії, до кінця 2020 року дефіцит коштів ДП ​​для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго.
  • 17 вересня Верховна Рада провалила законопроєкт №3960 "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Документ, зокрема, дозволяв Кабінету міністрів дати держгарантію для отримання Укренерго кредитів у ЄБРР і Європейського інвестиційного банку. За рахунок залучених грошей держкомпанія планувала погасити свої борги перед Гарантованим покупцем.
  • 1 серпня Міністерство енергетики повідомило про старт переговорів із державними і міжнародними банками про кредити на 300 млн євро на пільгових умовах для погашення боргу Гарантованого покупця перед ВДЕ.
Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини