ОВДП і держбюджет. Кабмін придумав, як погасити мільярдні борги за "зеленим" тарифом

Борг держкомпанії Гарантований покупець перед відновлюваними джерелами електроенергетики (ВДЕ) може бути погашено за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це йдеться в протоколі засідання Антикризового енергетичного штабу за 18 вересня, текст якого є у розпорядженні LIGA.net.
Згідно з документом, відповідальним за погашення боргу перед ВДЕ обрано Міністерство фінансів. До жовтня 2020 року, міністерство має "знайти шляхи реалізації закону про вдосконалення умов підтримки альтернативних джерел енергії (закон 810-Х) і меморандуму" із "зеленими" виробниками.
Борги перед ВДЕ планується погасити двома способами: за рахунок випуску ОВДП і траншами з державних бюджетів на 2020-2021 роки.
"Про результати поінформувати Кабінет міністрів, Міненерго і НКРЕКП", – зазначено в протоколі.
Прийнятий у липні закон 810-Х передбачає, що з держбюджету може бути погашено не менше 20% боргів за "зеленим" тарифом. Про це 18 вересня говорив Олександр Мартинюк, в.о. гендиректора Директорату електроенергетичного комплексу при Міненерго. Решта суми боргу, за його словами, може бути погашена за рахунок ОВДП і кредитів держбанків.
"Ключове завдання – це знайти джерела, які б дозволили виконати зобов'язання щодо оплати за відпущену в серпні-вересні електроенергію в повному обсязі і погашення 40% заборгованості (за березень-липень – Ред.) уже в четвертому кварталі цього року. Це приблизно 9 млрд грн", – уточнював Мартинюк під час 11-го Енергетичного дня.
Читайте також: Поле битви – Конституційний суд. Чи зможе Коломойський скасувати в Україні "зелений" тариф
- На 20 вересня борг Гарантованого покупця перед виробникам "зеленої" електроенергії досяг 21,7 млрд грн. За прогнозами держкомпанії, до кінця 2020 року дефіцит коштів ДП для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго.
- 17 вересня Верховна Рада провалила законопроєкт №3960 "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Документ, зокрема, дозволяв Кабінету міністрів дати держгарантію для отримання Укренерго кредитів у ЄБРР і Європейського інвестиційного банку. За рахунок залучених грошей держкомпанія планувала погасити свої борги перед Гарантованим покупцем.
- 1 серпня Міністерство енергетики повідомило про старт переговорів із державними і міжнародними банками про кредити на 300 млн євро на пільгових умовах для погашення боргу Гарантованого покупця перед ВДЕ.
Комментарі