Отримати ідентифікаційний номер стане простіше

Отримати ідентифікаційний номер стане простіше - Фото
782d11586c99c152a03af4e6fdc5fd0b.jpg
15.11.2012, 12:07

Державна податкова служба підготувала наказ, що передбачає спрощення отримання картки платника податків

Громадяни можуть отримати реєстраційний номер картки платника податків (більш відомий як ідентифікаційний номер, або ІПН) не тільки за місцем проживання, але й у відділенні податкової служби за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.

Як повідомляє прес-служба податкової, така ж можливість надана платникам для повторного отримання карти (наприклад, в умовах її втрати), внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або отримання з нього даних про суми виплачених доходів.

На даний момент громадянин може безперешкодно отримати картку платника за місцем офіційної реєстрації протягом 5-ти днів. Якщо ж він бажає пройти реєстрацію або внести зміни до Державного реєстру в сервісних центрах податкової за місцем роботи або іншого об'єкта оподаткування, то це займає 10 днів.

ДПСУ планує скоротити цей термін до 5 робочих днів. Там повідомляють, що для цього вже створені всі технічні можливості: вдосконалене програмне забезпечення, працює новий потужний сервер. Ініціативи податкової викладені в наказі, який очікує реєстрації в Міністерстві юстиції.

Фахівці податкової служби нагадують, що за бажанням платника орган ДПС може проставити в паспорт громадянина України відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Популярне