RU

Отримати "золотий паспорт" Мальти стане складніше

17.02.2020, 16:07
Отримати
Фото: depositphotos.com

Уряд Мальти в кінці 2020 роки планує посилити умови видачі "золотих паспортів" в обмін на інвестиції. Про це заявив секретар з питань громадянства Алекс Мускат в інтерв'ю газеті The Times of Malta.

За його словами, встановлені в 2013 році мінімальні вимоги до вартості нерухомості або оренди потребують актуалізації після підвищення цін на житло і можуть бути збільшені.

Мускат підкреслив, що нову програму індивідуальних інвесторів (IIP) обговорюють перед завершенням діючої, запущеної в 2014 році. З тих пір було видано понад 70% від запланованої квоти в 1800 "золотих паспортів". У переліку пропонованих змін він також назвав створення реєстру акредитованих агентів і введення більш чітких правил щодо відкликання ліцензій.

Він зазначив, що одним з найбільш суперечливих аспектів програми IIP завжди було положення про резидентство, відповідно до якого заявники повинні розвіяти побоювання з приводу прихованих мотивів покупки паспорта. Таким доказом може служити факт фізичного знаходження в країні протягом 12 місяців до прийняття клятви про прийняття громадянства. Зараз заявники повинні надати посадкові талони як доказ в'їзду або виїзду з Мальти.

  • У березні 2019 року Європарламент закликав країни-члени ЄС припинити практику відмивання грошей і зупинити програми з продажу віз і паспортів. Такі програми для заможних іноземців діють в 20 з 28 країн ЄС.
  • У 2012 році Португалія відкрила програму надання іноземцям дозволу на проживання при покупці нерухомості на суму не менше 500 000 євро, але закрила програму після корупційного скандалу. У 2015 році видача золотих віз була відновлена. А в лютому 2020 року стало відомо, що парламент Португалії вирішив обмежити видачу посвідки на проживання за інвестиції в нерухомість уздовж узбережжя.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини