RU

Ostchem Фірташа виграла у АМКУ справу про поділ групи

29.12.2020, 15:24
Ostchem Фірташа виграла у АМКУ справу про поділ групи - Фото
Дмитро Фірташ (Фото: Інна Сіколовська/ЕРА)

Три підприємства Ostchem (Сєвєродонецьке об'єднання Азот, Черкаський Азот і Рівнеазот), що входять до Group DF Дмитра Фірташа, 28 грудня виграли суд другої інстанції проти Антимонопольного комітету (АМКУ). Про це сказано в повідомленні пресслужби Ostchem.

Північний апеляційний господарський суд визнав незаконним рішення АМКУ від 5 вересня 2019 року про примусовий поділ групи Ostchem і застосування максимально можливого штрафу розміром 107 млн ​​грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Суд залишив у силі рішення Київського господарського суду про визнання незаконними звинувачень азотної групи Ostchem у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив.

"АМКУ не зміг довести в суді факт зловживання монопольним становищем. Також у суді було показано, що при ухваленні рішення АМКУ використовував необ'єктивну інформацію і дуже суб'єктивну аргументацію. Використовувалися методики і практики визначення товарних, географічних та часових меж ринку, які не відповідають та суперечать власним методикам АМКУ і практикам антимонопольного відомства ЄС", – зазначив Ігор Гольченко, директор GR Group DF.

Читайте також: Азотну імперію Фірташа розділять. Приготуватися Ахметову?

  • На початку вересня 2019 року АМКУ прийняв рішення примусово розділити групу компаній Ostchem в частині виробників азотних мінеральних добрив і накласти на НФ Трейдінг Україна штраф розміром 107 млн ​​грн. В АМКУ заявляли, що заводи Ostchem з 2014 до 2017 року купували газ для виробництва добрив у пов'язаних компаній, підвищуючи з кожною угодою його вартість. В результаті, ціна селітри збільшувалася на 8-36%. Детальніше – тут. У Ostchem звинувачення АМКУ заперечували і заявляли, що попередні висновки комітету помилкові і упереджені. Справа Ostchem розглядалася антимонопольниками з 2015 року за заявою Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Костянтина Жеваго.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини