Ослаблення гривні, зростання ВВП, програма МВФ. Що прогнозує Fitch

10.03.2020, 11:30
Ослаблення гривні, зростання ВВП, програма МВФ. Що прогнозує Fitch - Фото
Фото: depositphotos.com

Fitch підтвердило рейтинги України у зв'язку з очікуванням нової програми співпраці з МВФ

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг України на рівні "В" з позитивним прогнозом. Про це йдеться в прес-релізі агентства, опублікованому в ніч на 7 березня.

Позитивний прогноз відображає очікування Fitch, що Україна продовжить співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ). За базовим сценарієм агентства, остаточне затвердження Радою директорів МВФ нової програми на $5,5 млрд очікується в першому півріччі 2020-го, але подальші затримки не виключаються.

Читайте також: Кадрові маневри Зеленського лякають інвесторів. Під загрозою реформи і допомога МВФ. Розбір

Зростання українського ВВП в 2020-му, на думку аналітиків Fitch, прискориться до 3,5%, в 2021-му – до 3,8%. Такий прогноз, зокрема, пов'язаний з очікуванням запуску ринку землі, продовженням інших заявлених реформ і припливом інвестицій. Відзначається, що на зростання економіки України, як і на інші ринки, що розвиваються, може вплинути стан глобального ринку у зв'язку з коронавірусом.

У Fitch також очікують ослаблення гривні в 2020 році порівняно з 2019-м. Серед причин – зниження облікової ставки Нацбанком, послаблення інтересу нерезидентів до українських держоблігацій, більш широкий дефіцит рахунку поточних операцій і зростання глобальної невизначеності.

Читайте також: Дуже чорний понеділок: світові ринки у рекордному падінні. Як це вдарить по Україні

Агентство вважає, що дефіцит рахунку поточних операцій зросте до 3,0% ВВП в 2020 році і 4,0% ВВП у 2021 році порівняно з 0,7% ВВП в 2019 році, що пояснюється зростанням імпорту і зниженням плати за транзит газу.

Fitch прогнозує інфляцію на рівні 4,6% у 2020 році та 5,3% - у 2021-му.

Агентство також вказує, що фіскальні ризики на 2020 рік пов'язані зі слабким зростанням доходів через більш міцну, ніж закладено в бюджеті, гривню і більш низькі доходи від приватизації, ніж очікується. Крім того, з можливим збільшенням витрат на соцвиплати, анонсованим новим прем'єром Денисом Шмигалем.

  • Верховна Рада 4 березня відправила у відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука і переформатувала Кабмін. До складу уряду Шмигаля увійшли 15 міністрів, ще чотири вакансії у президента намагалися заповнити аж до засідання парламенту, але не змогли.
  • За даними Мінекономіки, в січні ВВП скоротився на 0,5%. Це перше падіння української економіки з 2016 року.

Читайте російською: Ослабление гривни, рост ВВП, программа МВФ. Что прогнозирует Fitch

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы