RU

Ощадбанк: Суд в Україні заважає отримати компенсацію від Росії за втрати в Криму

30.11.2020, 20:39
Ощадбанк: Суд в Україні заважає отримати компенсацію від Росії за втрати в Криму - Фото
Фото: LIGA.net

Державний  Ощадбанк надзвичайно стурбований ситуацією навколо процедури виконання в Україні рішення Міжнародного комерційного арбітражу – Арбітражного трибуналу у справі за позовом Ощадбанку до Російської Федерації, згідно з яким банку присуджена компенсація понад $1,3 млрд. Про це  пише пресслужба банку.

Приводом для цього стало прийняття Верховним судом до розгляду апеляційної скарги ПАТ Фортуна на постанову Київського апеляційного суду, згідно з якою Ощадбанку надано дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"На нашу думку, це рішення Верховного суду не відповідає чинному законодавству через недотримання процесуальних термінів, а також через те, що скарга подана особами, які не брали участі у справі і не мають права оскаржувати відповідний дозвіл. Фактично йдеться про те, що держбанк усувають від розподілу коштів, отриманих після продажу 99,77% акцій  Промінвестбанку", – підкреслюють в Ощадбанку.

Ощадбанк заявляє, що в результаті неправомірних дій може втратити понад 200 млн грн.

"Вважаємо, що судову систему України використовують для нанесення шкоди інтересам держави й Ощадбанку. Зазначені протиправні дії кидають тінь на вітчизняну судову систему і створюють ризики для інвестиційного клімату в країні", – заявляє Ощабанк.

  • 26 листопада 2018 року Ощадбанк виграв у Міжнародному арбітражі у Російської Федерації $1,3 млрд компенсації за збитки, понесені внаслідок анексії Криму.
  • 12 жовтня підконтрольна  Ігорю Коломойському  компанія ІКБ-Інвест звернулася до Верховного суду зі скаргою на постанову суду, що дозволила Ощадбанку отримати $1,1 млрд від Міжнародного комерційного арбітражу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини