RU

Ощадбанк не став домагатися банкрутства компанії-власника Укртелекому Ахметова

15.02.2021, 13:28
Ощадбанк не став домагатися банкрутства компанії-власника Укртелекому Ахметова - Фото
Рінат Ахметов (Фото: EPA)

Господарський суд Києва повернув АТ "Ощадбанк" заяву про відкриття провадження про банкрутство ТОВ "ЕСУ", власника ВАТ Укртелеком. Ощадбанк не усунув вчасно недоліки в своєму позові, повідомляє Finbalance.

Ощадбанк хотів через суд домогтися банкрутства компанії "в зв'язку з неможливістю (ЕСУ, – ред.) погасити заборгованість". ЕСУ належить 92,79% акцій Укртелекому. Кінцевий бенефіціар компанії – Рінат Ахметов..

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Станом на 8 лютого недоліки не усунуто, вимоги ухвали суду не виконано. Якщо позивач не усунув недоліки заяви в строк, заява вважається неподаною і повертається", – йдеться в постанові суду.

  • У 2011 році Фонд держмайна продав 92,79% акцій Укртелекому за 10,6 млрд грн. Значна частина угоди була профінансована за рахунок випуску облігацій ЕСУ. 19 жовтня 2017 року суд скасував приватизацію Укртелекому.
  • У березні 2017 року ЕСУ повинна була погасити 4,6 млрд грн облігацій. З них 4 млрд грн – перед державними Ощадбанком і Укрексімбанком.
  • У серпні 2019 року в Ощадбанку заявили, що 92,79% акцій Укртелекому заарештовані через заборгованість ЕСУ. У жовтні 2020 року арешт з акцій зняли.
  • У грудні 2019 року Ощадбанк відкликав позов до Укртелекому про стягнення 1,1 млрд грн. Тоді сторони досягли домовленості про поетапне і повне погашення заборгованості.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини