RU

Опубліковано рішення суду в справі Суркіси проти ПриватБанку. Що в ньому не так

03.09.2020, 12:04
Опубліковано рішення суду в справі Суркіси проти ПриватБанку. Що в ньому не так - Фото
Денис Малюська (Фото: прес-служба Кабміну)

У разі задоволення позову компаній братів Суркісів, рішення по якому прийняв Печерський районний суд Києва,  ПриватБанк не зможе продовжувати обслуговувати їх депозити. Про це заявляє міністр юстиції  Денис Малюська, коментуючи рішення Печерського районного суду Києва стягнути з ПриватБанку $350 млн.

Міністр опублікував на своїй сторінці в Facebook копії рішення суду. Він зазначив, що в як "забезпечення" суд прописав "стягнення кількох мільярдів" з ПриватБанку на користь шести британських компаній.

"Така позиція не тільки виходять за межі того, що можна робити як забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з ПриватБанку, то банк, у разі задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую - позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити", - пояснив глава Мін'юсту.

  • 2 вересня Печерський районний суд задовольнив вимогу шести офшорних компаній, пов'язаних з братами Григорієм та  Ігорем Суркісами про стягнення з ПриватБанку $350 млн. Компанії вимагали, щоб ПриватБанк виконував умови депозитних договорів, які були укладені між ними і кіпрською філією банку до націоналізації в грудні 2016 рок . Загальна сума вимог компаній - $250 млн тіла депозитів і $100 млн відсотків. Після націоналізації держава конвертувала ці кошти в капітал, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними особами з екс-власниками банку Ігорем Коломойським  і Геннадієм Боголюбовим.
  • У Мінфіні заявили, що не згодні з постановою суду і будуть продовжувати захищати інтереси держави і банку. У міністерстві вважають, що рішення прийнято з порушенням норм процесуального законодавства.

Детальніше про справу: Офшори Суркісів, Мін'юст, ПриватБанк. Звідки взялася справа про стягнення з держбанку $250 млн

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини