Опубліковано перший рейтинг нових українських компаній

26.12.2019, 17:37
Опубліковано перший рейтинг нових українських компаній - Фото
Фото: АТБ

Портал LIGA.net представив перший рейтинг компаній без радянської спадщини: Топ-50 українських компаній, створених з нуля.

Автори ідеї вважають, що такий рейтинг показує нову економіку України і те, що з'явилося в країні завдяки підприємницькій енергії.

За результатами дослідження, квиток у Топ-50 найбільших нових компаній коштував торік 6,7 млрд грн ($246 млн за середньорічним курсом).

Найбільших успіхів у незалежній Україні досягли рітейлери (продуктовий, паливний, електроніки), дистриб'ютори й аграрії. Серед виробничих компаній пробитися змогли тільки виробники алкоголю, сигарет, Сандора і Кока-кола.

У Топ-50 стукають: айтішники, машинобудівники, фармацевти і приватні порти.

Список очолив найбільший гравець українського роздрібу - рітейлер АТБ. Завдяки чому АТБ став лідером, читайте в статті "Король рітейлу: П'ять причин, які зробили АТБ лідером українського рітейлу"

У першу "десятку" також увійшли: Fozzy Group, Кернел, Нібулон, Епіцентр, МХП, OKKO, БАДМ, WOG, Оптима-Фарм.

Детальніше тут - Створені з нуля: перший рейтинг компаній без радянської спадщини

Топ-50 виглядає так:

Опубліковано перший рейтинг нових українських компаній

Як рахували

Компанії ранжовані за показником чистого доходу за 2018-й. Джерело цифр - дані компаній (ми відправили запити всім учасникам рейтингу, але лише одиниці надали дані); відкриті дані публічних компаній, чиї акції котируються на фондових біржах; дані фінансової звітності, які є в розпорядженні редакції; дані інформаційно-аналітичної системи ContrAgent від Ліга: Закон.

Хто потрапив до рейтингу:

  • Компанії, які створені і працюють в незалежній Україні.
  • Компанії, бізнес яких створений не на базі радянських активів. Якщо ж активи радянських часів купувалися або приватизувалися в процесі роботи компанії, то їх частка повинна бути незначною.
  • У рейтинг не включалися трейдингові компанії, що володіють маленькими основними засобами, торговельні "прокладки" і компанії, що використовуються для оптимізації оподаткування. Основний критерій, за яким ми відсікали такий бізнес - дуже невеликий показник основних засобів. Наприклад, у оптового торговця С.К.С. основні засоби трохи більші 600 000 дол, а виручка в 20 700 разів більша. (Ми не проти трейдингового бізнесу, але він не відповідає на головне питання рейтингу - «що було створено в Україні»).
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииУбить в себе наркомана. История одного эксперимента