RU

Опубліковано документи Багамських офшорів: хто "засвітився" з українців

02.06.2020, 11:52
Опубліковано документи Багамських офшорів: хто
Фото: Fernando Jorge/Unsplash

Міжнародний колектив журналістів та інтернет-активістів Distributed Denial of Secrets (DDoS) опублікував "Багамські файли" - дані реєстрів майже 100 громадян світу, включаючи українців, які реєстрували на островах свій бізнес.

У 2016 році Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) вже оприлюднив так зване "Багамське досьє" (Багами Leaks), але публічний інтерфейс цієї бази даних не містив документів із міркувань захисту персональних даних. DDoS пішли далі і опублікували повний архів документів.

Радіо Свобода проаналізувало архів і знайшло там ряд відомих українців.

Так, журналісти помітили фірму Pharma Distributing corp. колишнього депутата і бізнесмена Костянтина Жевага. Як пояснили виданню в прес-службі Жевага, компанія припинила своє існування, а раніше займалася дистрибуцією медичних препаратів на території Латинської Америки і країн Карибського басейну.

Фігурує у списку також нинішній глава Укрспирту Сергій Блескун як директор і президент компанії Drink Inc., яка з початку 2000-х є засновником дочірнього підприємства "Дрінкс Україна", що випускає соки торгової марки "Смак".

Також в архіві знайдені фірми політиків і бізнесменів з Одеси: Golden Gate Bay Limited екс-регіонала Сергія Ківалова та одеського забудовника, власника видання Kyiv Post Аднана Ківана, а також Real Estate Holding Ltd бізнесмена Бориса Когана і екс-депутатів Ігоря та Олександра Урбанських.

Всього, за даними видання, в архіві фігурує майже 60 компаній, зареєстрованих українцями. Більшість із цих громадян не займаються управлінням державою і є маловідомими бізнесменами.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

  • Реєстрація фірм в офшорних юрисдикціях - не злочин, але світова практика, що дозволяє бізнесменам платити менше податків, зберігати анонімність і отримувати хороший сервіс з адміністрування бізнесу.
  • Останнім часом відбувся цілий ряд масових витоків даних з офшорних юрисдикцій - Offshore Leaks, Bahamas Leaks, Panama Papers, Paradise Papers.

Читайте російською: Опубліковані документи Багамських офшорів: хто "засвітився" з українців

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини