RU

Опубліковано Топ-50 найуспішніших компаній світу

03.03.2009, 09:43

Журнал "Fortune" представив у понеділок свій щорічний рейтинг компаній, які варті захоплення. Першу сходинку у списку п'ятдесяти найбільш авторитетних і успішних компаній світу другий рік поспіль зайняла "Apple".

Як пише російська газета "Взгляд", покликаючись на дані "Fortune", на фоні скорочення обсягів виробництва комп'ютерного ринку компанія зуміла продати за перший квартал року 22,7 млн. "iPod" (на 3% більше відповідного періоду попереднього року) і 2,5 млн. комп'ютерів "Mac" (на 9% більше показника першого кварталу попереднього року), а також 4,4 млн. новинок року - "iPhone".

"Тому недивно, що "Apple" другий рік поспіль очолює список компаній, що викликають найбільше захоплення", - пише видання.

На другій позиції в рейтингу - "Berkshire Hathaway", очолювана інвестиційним гуру Ворреном Баффетом. Експерти ділового видання зазначають, що акції класу "А" компанії втратили 49% своєї ціни порівняно з їхнім піком у грудні 2007 року, однак мільярдер підтримував своїми інвестиції такі гіганти, що похитнулися як "General Electric" і "Goldman Sachs" (що також фігурують у топ-50 за версією "Fortune").

До першої десятки найуспішніших компаній світу також потрапили "Toyota Motor", "Google", "Johnson & Johnson", "Procter & Gamble", "FedEx", "General Electric", "Microsoft".

Експерти оцінили і щедрість авіаперевізника "Southwest Airlines", який не перекладав свої витрати на пасажирів у непростий час фінансових потрясінь. "Компанія не ввела на борту плату за безалкогольні напої і закуски для пасажирів, як і плату за перевезення багажу. Що ж варте захоплення, якщо не це?" - відзначає "Fortune".

Критерії, за якими оцінювалися компанії, включають інноваційну політику, якість менеджменту і продукту, довгострокові інвестиції, соціальну відповідальність, глобальну конкурентноздатність і фінансові результати.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини