RU

Оприлюднено порядок участі держави в капіталізації банків

06.11.2008, 13:30

Кабінет Міністрів України затвердив порядок участі держави в капіталізації банків. Відповідну постанову № 960 від 4 листопада 2008 року обнародувано на офіційному сайті уряду.

Згідно з нормативним актом, надання фінансової допомоги банкам шляхом участі держави у формуванні і/або збільшенні їхнього статутного капіталу здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України за пропозицією Національного банку.

Рішення про капіталізації банку приймається Кабміном за поданням Мінфіну з обов'язковою вказівкою джерел такої капіталізації. Джерелами капіталізації банків можуть бути кошти державного бюджету, зокрема, стабілізаційного фонду, і облігації внутрішньої державної позики.

У разі капіталізації банку шляхом придбання акцій в обмін на облігації внутрішньої державної позики, НБУ здійснює обов'язковий викуп облігацій за номінальною вартістю з прибутковістю в розмірі облікової ставки на строк їхнього обігу.

Встановлено, що держава бере участь у капіталізації тільки тих банків, реальна поточна вартість акцій (часткою) яких визначена експертним шляхом з урахуванням збитків банку і витрат на проведення процедури капіталізації і не перевищує номінальної вартості.

Для проведення оцінки реальної поточної вартості акцій (часткою) за рахунок коштів банку або міжнародної технічної допомоги можуть притягуватися незалежні вітчизняні або іноземні експерти, які мають відповідний досвід роботи в банківській сфері.

Документом встановлюється, що капіталізації підлягають виключно банки, які утворені в формі відкритих акціонерних товариств і/або перетворені в процесі капіталізації у відкриті акціонерні товариства.

Встановлено, що капіталізація банку здійснюється після прийняття акціонерами або тимчасовим адміністратором банку рішення про необхідність участі держави в капіталізації банку, затвердження програми фінансового оздоровлення банку, передачі у власність держави частки статутного капіталу в розмірі не менше 50% плюс одна акція, розкриття банком інформації про акціонерів, які володіють більше за 5% акцій банку, підготовки Мінфіном позитивного висновку щодо можливості капіталізації банку.

Після того як Кабмін прийме рішення про участь держави в капіталізації банку збори акціонерів або тимчасовий адміністратор повинні ухвалити рішення про випуск акцій і збільшення статутного капіталу на суму капіталізації банку.

Нагадаємо, 4 листопада на своєму засіданні Кабінет Міністрів України прийняв Порядок участі держави в капіталізації банків.

Про українську боротьбу з кризою у статті "Велика потреба" >>>

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини