RU

Оприлюднено подробиці очної ставки між Тимошенко і Дубиною

15.06.2011, 11:34
Оприлюднено подробиці очної ставки між Тимошенко і Дубиною - Фото
7c9eb9cebb678d75f2e66b699fefa731.jpg

Оприлюднено подробиці очної ставки між Тимошенко і Дубиною

Колишній глава НАК Нафтогаз Україна Олег Дубина допускає, що у 2009 році підписав би газові контракти, навіть якби знав, що директиви підготовлені не Кабміном, а особисто Юлією Тимошенко. Такий висновок можна зробити за його словами на очній ставці 20 квітня, протокол якої оприлюднила "Українська правда". У свою чергу, Тимошенко заявила, що всю відповідальність бере на себе.

Під час очної ставки Дубина повідомив, що отримав директиви 19 січня 2009 року в Москві особисто від Тимошенко.

"Я для себе вважав ці директиви обов'язковими для виконання... Ні я, ні представники НАК Нафтогаз проект цих директив не готували... До того моменту, поки Тимошенко Ю.В. не надала мені згадані директиви, я відмовлявся підписувати газовий контракт у зв'язку з тим, що вважав, що формульна базова ціна на газ у сумі 450 доларів за тисячу кубометрів була завищена", - сказав він.

Слідчий спитав у Дубини, як би він діяв, якби взнав, що директиви не були затверджені Кабміном.

У відповідь екс-глава Нафтогазу несподівано визнав: "Враховуючи, що ми ледве не втратили Одеську область, а також частину Дніпропетровської і південь України, оскільки були сильні морози, я не знаю, як би я вчинив у тій ситуації". Раніше, на допиті 3 лютого, він затверджував, що ні за яких обставин не підписував би контракт з Газпромом, якби знав, що директиви не затверджені урядом.

Водночас Дубина заявив, що у будь-якому випадку не міг не послухатися до цих директив. "Я вважаю, що директиви прем'єр-міністра України є обов'язковими для виконання тими посадовими особами, яких вони стосуються... Виконання цих директив для мене було обов'язковим", - наполягав Дубина, а пізніше додав: "Я вважаю, що навіть усний наказ прем'єр-міністра обов'язковий для виконання".

У свою чергу, Тимошенко повідомила, що немає жодного акта, який зобов'язував би приймати такі директиви рішенням Кабміну.

Під час обміну питаннями екс-прем'єр спитала у Дубини, як виглядала ситуація із забезпеченням України газом станом на 18 січня, перед укладенням газових контрактів. "Я вважаю, що газова система була на межі фолу, предаварійного. Вперше в історії України газ йшов із заходу на схід, чого в жодному газотранспортному проекті для України не було", - відповів Дубина.

Під протоколом очної ставки Тимошенко від руки дописала: "Хочу ще раз повідомити, що директиви (довіреність), які я підписала 19 січня 2009 року, обов'язкові для виконання всіма посадовими особами НАК Нафтогаз. Якби вони не виконали директиви, то були б звільнені з роботи. Вся відповідальність за підписання контрактів лежить на мені як на главі уряду в той час".

"Не знущайтеся з інших людей! Все це є політичною розправою", - приписала у кінці Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського суду про законність порушення кримінальної справи проти екс-прем'єра Тимошенко за газовими контрактами. Генпрокуратура порушила цю справу в квітні - за фактом перевищення влади і службових повноважень. За оцінками прем'єр-міністра Миколи Азарова, Тимошенко у 2009 році підписала "кабальний" газовий контракт із Росією в обмін на списання боргів у $450 млн. з корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Олег Дубина: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини