RU

Опозиція запропонувала встановити оплачувану відпустку в 28 днів

09.04.2013, 17:03
Опозиція запропонувала встановити оплачувану відпустку в 28 днів - Фото
cb11dc116a4f5ff8d19470640f28a209.jpg
Верховній Раді України запропонували встановити мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки в 28 календарних днів за рік. Відповідний законопроект народних депутатів від Батьківщини Олександра Турчинова та Андрія Павловського підтримав парламентський комітет з питань соціальної політики та праці.

Законопроект про внесення зміни до статті 1 Закону "Про прожитковий мінімум" щодо обов'язкового виконання рішень Конституційного Суду України (№ 2228) та про внесення змін до деяких Законів щодо тривалості щорічної основної відпустки (№ 2452) передбачає внести зміни до ст. 75 Кодексу законів про працю України, ст. 6 закону України "Про відпустки" в частині визначення мінімальної тривалості оплачуваної щорічної відпустки, а саме, встановити її на рівні 28 календарних днів на рік.

Так, статтею 75 КЗпП встановлено мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки - 24 календарних днів на рік. Однак така мінімальна тривалість оплачуваної щорічної відпустки не відповідає європейським стандартам трудового права. Право на справедливі умови праці, відповідно до частини 3 статті 2 Європейської соціальної хартії (переглянутої) ETS №163 від 03.05.1996 р., передбачає встановлення щорічної оплачуваної відпустки тривалістю не менше чотирьох тижнів. Таким чином, для забезпечення українських трудящих правом на справедливі умови праці у відповідності з європейськими стандартами доцільно внести зміни до чинного законодавства, а саме, встановити мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки - 28 календарних днів на рік, зазначають автори документа.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини