RU

Опозиція стверджує, що газові мережі передано спонсорам влади

22.08.2012, 15:02
Опозиція стверджує, що газові мережі передано спонсорам влади - Фото
Олександр Турчинов (фото - byut.com.ua)

Об'єднана опозиція звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою перевірити корупційні схеми в газовій галузі. Про це розповів сьогодні на прес-конференції один з лідерів ВО Батьківщина Олександр Турчинов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Турчинов зазначив, що 20 серпня Кабінет міністрів України прийняв постанову №770, якою дозволив наближеним до влади структурам використовувати газорозподільні мережі держави на правах господарського відання. "Це шокує тих, хто розуміє, що прийняв Кабмін. Стратегічний об'єкт передано бізнесменам з оточення Януковича безкоштовно, в повне їх господарське управління та використання. Цей подарунок коштує 45 мільярдів гривень (в таку суму Турчинов оцінює вартість газорозподільних мереж України, - ред.) . Це подарунок Фірташу та іншим спонсорам Партії регіонів і Адміністрації президента", - сказав він.

Турчинов повідомив, що об'єднана опозиція вже підготувала та внесла заяву в Генеральну прокуратуру. "Ми вимагаємо негайно зупинити дію цієї постанови і порушити кримінальну справу відносно масштабної корупції, яка була задокументована цим документом", - пояснив він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів передав газорозподільні мережі, які не підлягають приватизації, на баланс міськ- та облгазів. Відповідне рішення закріплено в урядовій постанові №770 від 20 серпня 2012 року.

Розподільні газові мережі, які є державною власністю, в 2001 році, згідно з договором з ДК Газ України НАК Нафтогаз України, було передано облгазам у користування. Загальна протяжність українських газорозподільних мереж становить більше 300 тис.км.

Як відомо, Україна розглядає можливість приватизації та концесії газорозподільчих мереж. Про це сказано в Національному плані дій на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр.., затвердженому указом президента №187 від 12 березня цього року.

Досьє на Олександра Турчинова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини