RU

Опозиція забракувала проект держбюджету-2011

08.12.2010, 15:30
Опозиція забракувала проект держбюджету-2011 - Фото
5e467cde0205b0496a7daf39cd01b049.jpg

Опозиція забракувала проект держбюджету-2011
Розроблений урядом проект державного бюджету на 2011 рік не передбачає виконання передвиборчих обіцянок Віктора Януковича. Про це заявив член фракції БЮТ, прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

"Соціальні обіцянки кандидата у президенти Януковича не відповідають тим показникам, які передбачені у проекті бюджету на 2011 рік. Цей уряд намагається вирішити усі питання бюджету за рахунок найменше забезпечених верств населення, і тому такий бюджет є антиконституційним і антинародним" - наголосив С.Соболєв, якого цитує прес-служба БЮТ.

За словами С.Соболєва, розроблення держбюджету-2011 на основі прийнятого Податкового кодексу прямо суперечить Бюджетному кодексу і самій логіці складання бюджету. "Вся прибуткова частина, яка буде базуватися на нових податках і зборах, може бути оскаржена в Конституційному Суді як нелегітимна", - наголосив він.

С.Соболєв зазначив, що вперше за всю історію України проект держбюджету-2011 вноситься з порушенням усіх термінів. "15 вересня був останній термін внесення проекту бюджету в парламент, і до цього часу, а вже кінець року, крім пана Литвина і пана Азарова цього бюджету ніхто не бачив", - сказав він.

Прем'єр опозиційного уряду наголосив, що таким чином парламент змушений буде розглядати найважливіший фінансовий документ країни "без реального розгляду у першому і другому читанні".

Крім того, С.Соболєв нагадав, що бюджет-2011 вперше готується на основі зміненого Бюджетного кодексу, згідно з яким парламент взагалі усунений від процесу схвалення і прийняття бюджету, оскільки до першого і другого читання документ готується урядом, а парламентська більшість буде механічно голосувати за бюджет.

"Ніякого стосунку парламент до цього бюджету не матиме, і тому ми отримаємо бюджет-2011, створений на нелегітимній податковій базі. Всі ключові параметри цього бюджету вже перекреслені, якщо враховувати реальну ситуацію з виконанням бюджету 2010 року, зокрема, де показники ВВП, інфляції, показники реального зростання цін не відповідають реальним прогнозам уряду і були занижені порівняно з тим, що отримала країна і громадяни у кінці року", - сказав він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив проект Закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік". Протягом двох днів документ буде допрацьований і у п'ятницю, 10 грудня, спрямований у Верховну Раду.

Сьогодні під час засідання уряду Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що держбюджет-2011 рік передбачає значне скорочення загальнодержавних витрат, зниження податкового навантаження на економіку і збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів.

Держбюджет України: добірка новин>>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини