RU

Опозиція хоче розібратися з Держкомстатом та його показниками інфляції

28.10.2010, 14:15
Опозиція хоче розібратися з Держкомстатом та його показниками інфляції - Фото
9077ebc485c08ab8764751a0c4115bb3.jpg

Опозиція хоче розібратися з Держкомстатом та його показниками інфляції
Опозиційний прем'єр-міністр, народний депутат (фракція БЮТ) Сергій Соболєв пропонує парламенту перевірити дані Держкомстату України на предмет їхньої достовірності і, зокрема, створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з розслідування фальсифікацій даних Держкомстату України щодо показників інфляції і фактів неконтрольованого друкування грошей, що призвели до гіперінфляції. Відповідний проект постанови вже зареєстровано у парламенті.

Опозиціонер пропонує покласти на комісію такі завдання:
- встановлення фактів, причин і наслідків "ситуації, яка виникла у Держкомстаті України щодо сфальсифікованих показників інфляції";
- встановлення реального розміру емісії Нацбанку України за шість місяців поточного року (з квітня по жовтень 2010 р.);
- розслідування фактів "необґрунтованих витрат бюджетних коштів в умовах кризи";
- надання достовірної інформації про виконання Закону про Державний бюджет на 2010 рік;
- надання суспільству неупередженої інформації про значне збільшення цін.

Якщо комісія буде створена, то свій звіт про роботу вона має надати на черговій сесії Верховної Ради у січні 2011 року.

Нагадаємо, у макропоказниках на 2010 рік уряд заклав інфляцію на рівні 13,1%. У Міністерстві економіки України чекають інфляцію за підсумками року на рівні 12%.

Згідно з офіційними даними Держкомстату України, індекс споживчих цін з початку року становив 107,4%, тобто інфляція - 7,4%. У вересні 2010 року індекс становив 102,9%.

Так, за даними Держкомстату, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої зросли на 4,4%. Найбільше (в 1,5 разу) подорожчали яйця. На 16,8% зросли ціни на овочі, зокрема на капусту, - на 33,5%, картоплю - на 22,4%. На 8,9-5,7% стали дорожчими тваринні жири, масло, сири, кисломолочна продукція і молоко, на 3,6-2,4% - фрукти, рис, масло, м'ясо і м'ясопродукти.

Алкогольні напої і тютюнові вироби подорожчали на 5,5%, що переважно пов'язано зі збільшенням цін на тютюнові вироби на 9,6%. А ціни (тарифи) на житлі, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,2%.

Водночас лідер опозиційного БЮТ, екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що влада маніпулює статистичними показниками, щоб приховати "гіперінфляцію, яка вже перейшла усі рамки, які були за останні 10 років в Україні", а також щоб не проводити індексацію пенсій, заробітних плат і всіх соціальних виплат, які згідно із законом необхідно провести. За її оцінками, реальна інфляція у країні становить 58,7%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини