RU

Оператор Північного потоку-2 оскаржив рішення Суду ЄС за нормами газової директи

29.07.2020, 14:07
Оператор Північного потоку-2 оскаржив рішення Суду ЄС за нормами газової директи - Фото
Фото: Nord Stream 2 AG

Компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором будівництва газопроводу Північний потік-2, подала 28 липня апеляцію на рішення суду ЄС, який відмовив їй вивести трубопровід з-під дії норм газової директиви Євросоюзу.

Як повідомляє  DW, в липні минулого року Nord Stream 2 AG направила до суду ЄС позов про скасування директиви ЄС 2019/692, яка вносила поправку в Газову директиву Євросоюзу. Ця правка забороняла одночасно постачати і транспортувати газ споживачеві однієї і тієї ж компанії.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Однак в травні 2020 року Суд ЄС відмовив оператору Північного потоку-2 в розгляді позову.

"Компанія Nord Stream 2 AG не поділяє аргументації суду, що стосується процесуальних питань, і як і раніше переконана, що поправки до Газової директиви є незаконною дискримінацією", - так прокоментували в компанії травневе рішення суду.

Газова директива ЄС (частина третього енергопакету) передбачає звільнення від її правил газопроводів з третіх країн, будівництво яких було повністю завершено до 23 травня 2019 року.

Директива поширює правила ринку ЄС на всі газопроводи з третіх країн і зобов'язує операторів трубопроводів провести виділення зі своєї власності постачальника газу. Вона також змушує їх забезпечити вільний доступ до газопроводів для інших компаній.

Для проекту Північний потік-2 це означає, що оператором трубопроводу повинна виступати незалежна від Газпрому компанія, а 50% потужності труби потрібно зарезервувати під прокачування газу від інших постачальників.

Nord Stream 2 AG - проектна компанія, створена для планування, будівництва і експлуатації газопроводу Північний потік 2. Її засновником і 100% акціонером є російський Газпром.

Читайте також: Північний потік-2. Як Газпром хоче врятувати газопровід Путіна від санкцій США. Три сценарії

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини