RU

Оператор ГТС вперше доставив газ з Греції в Україну. Раніше цей шлях блокував Газпром

27.08.2020, 17:56
Оператор ГТС вперше доставив газ з Греції в Україну. Раніше цей шлях блокував Газпром - Фото
Фото: depositphotos.com

Компанія "Оператор ГТС України" вперше провела реверсне транспортування газу трансбалканським коридором з Греції через газотранспортні системи Болгарії та Румунії в Україну. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Транспортування газу проведено в тестовому режимі на замовлення ЕРУ Трейдінг, йдеться в повідомленні.

Обсяг транспортованого газу не вказано.

Технічно і юридично транспортування з Греції стало можливим з 1 січня 2020 року, однак на практиці українські трейдери використовували цю можливість один раз.

"Реверс природного газу через трансбалканський газовий коридор відкриває Україні доступ до зрідженого терміналів в Греції і Туреччині і трубопровідного газу каспійських країн", - йдеться в прес-релізі компанії.

Оператор ГТС попереджає, що трейдерам, які планують імпорт газу з півдня Європи, необхідно укласти договір з ГТС Молдови.

В кінці 2019 року оператори ГТС Румунії та України підписали нову технічну угоду про співпрацю відповідно до правил Європейського Союзу. До цього можливість реверсного транспортування газу була заблокована чинним до 1 січня 2020 року транзитним контрактом між НАК "Нафтогаз України" і Газпромом.

Переговори про використання трансбалканського коридору тривали між Україною і Румунією за посередництва Європейської Комісії більше трьох років. У переговорах брали участь оператори Болгарії, Греції та Молдови.


Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини