RU

Опалення подорожчає: підприємства ТКЕ розкритикували тариф Нафтогазу

14.06.2021, 16:40
Опалення подорожчає: підприємства ТКЕ розкритикували тариф Нафтогазу - Фото
СТ-1 КП "Київтеплоенерго" Фото: kte.kmda.gov.ua

В опалювальному сезоні 2021-2022 рр. зростання тарифів на опалення може скласти 15-40% з урахуванням запропонованих ГК "Нафтогаз Трейдинг" умов постачання палива. Про це повідомляється на сайті галузевого об'єднання Укртеплокомуненерго.

"Ті умови, які в договорах на постачання газу запропонувала газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг виробникам тепла, поглиблять галузеву кризу в теплокомуненерго (ТКЕ) і поставлять під загрозу опалювальний сезон 2021-2022 рр.", – наголошується в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Підприємства ТКЕ заявляють, що Нафтогаз Трейдинг у нових договорах на закупівлю газу передбачив вимоги авансового платежу, квотування обсягів споживання і списання коштів із рахунків підприємств у разі виникнення заборгованості.

За даними тепловиків, борг населення за тепло та гарячу воду перевищує 25,5 млрд грн.

"Низька платіжна дисципліна клієнтів і відсутність у правовому полі дієвих механізмів боротьби з боржниками унеможливить авансування закупівель газу у Нафтогаз Трейдингу. За порушення термінів оплати, передбачених договором, до підприємств ТКЕ застосовуватимуться суворі штрафні санкції – 10% від загального місячного обсягу постачання", – наголошується в повідомленні.

Учасники ринку також заявляють, що запропоновані квоти на постачання газу нижчі за необхідні на 10-15%.

"Квотування в угодах, запропонованих газопостачальником, використовується як інструмент примусу до закупівлі відсутніх обсягів газу за завищеною майже на 50% вартістю, що є ознакою порушення антимонопольного законодавства", – заявляють підприємства ТКЕ. 

В Укртеплокомуненерго впевнені, що за таких умов зростання тарифів може скласти 15-40% наступного опалювального сезону.

  • 26 травня Кабмін доручив Мінрегіону, Мін'юсту, Міненерго спільно з НАК "Нафтогаз України" забезпечити укладання договорів про постачання газу з підприємствами ТКЕ і вирішити питання з накопиченою заборгованістю. 1 червня Нафтогаз підготував трирічний договір на постачання газу для виробників теплової енергії. Детальніше – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини