RU

Окупація Криму. Нафтогаз уточнив суму збитків

17.02.2020, 11:52
Окупація Криму. Нафтогаз уточнив суму збитків - Фото
Чорноморнафтогаз

НАК "Нафтогаз України" і шість компаній групи Нафтогаз (разом - Нафтогаз) подали відповідь на зустрічну заяву Російської Федерації про розмір компенсації збитків у рамках арбітражного провадження при Постійній палаті третейського суду в Гаазі. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

У компанії відзначають, що додатково обгрунтували заяву щодо розміру компенсації збитків за експропрійовані в 2014 році кримські активи. "Розмір збитків плюс відсотки оцінюється приблизно в 8 млрд дол. США", - уточнюють в повідомленні.

У Нафтогазі нагадують, що Трибунал визнав порушення Росією ряду положень Угоди про захист інвестицій, експропріювавши активи групи в Криму.

"Російська Федерація не заперечує, що незаконно експропріювала активи Нафтогазу, але стверджує, що не повинна нічого компенсувати Нафтогазу", - відзначають в компанії.

У грудні 2019 року РФ подала зустрічну заяву щодо розміру компенсації збитків, але не заявила альтернативного розрахунку збитків.

У Нафтогазі повідомляють, що усні слухання з питань розміру компенсації відбудуться в травні 2020 року в Гаазі. Остаточне рішення щодо суми компенсації очікується до середини 2021 року.

  • У жовтні 2016 року Нафтогаз разом з шістьма своїми "дочками" ініціював арбітражне провадження в суді Гааги проти Росії. Суд визнав, що РФ порушила ряд положень Угоди про захист інвестицій між Україною і Росією, експропріювавши активи групи в Криму, за що вона зажадала $5,2 млрд компенсації.
  • У Чорноморнафтогаз - одній з "дочок" Нафтогазу - говорили, що Гаазький арбітраж може підраховувати суму збитку близько 1,5 року.
  • У січні стало відомо, що Нафтогаз подає оновлені позови проти Росії до Третейського суду Гааги, вимагаючи зобов'язати РФ виплатити групі більше $7 млрд компенсації за втрату можливості використовувати своє майно в Криму.
  • У лютому виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що компанія подасть нові позови до РФ за втрачені активи в Криму, а також розглядає можливість нового арбітражу і антимонопольного розгляду проти Газпрому.Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини