RU

Офшори Суркісів просять Верховний суд розблокувати списання $350 млн з ПриватБанку

17.12.2020, 15:54
Офшори Суркісів просять Верховний суд розблокувати списання $350 млн з ПриватБанку - Фото
Брати Суркіси колаж ліга

Шість британських компаній, пов'язаних з бізнесменами  Григорієм та  Ігорем Суркісами просять Верховний суд закрити касаційне провадження за скаргою державного  ПриватБанку, яке блокує списання з нього $350 млн на користь зазначених компаній. Про це 17 грудня повідомила пресслужба фінустанови.

У Верховному суді банк заперечує постанову судді Печерського районного суду Сергія Вовка від 2 вересня 2020 року. Тоді суд роз'яснив інше своєї постанови (осінь 2017 року), фактично дозволивши компаніям Суркісів до вирішення спору по суті як забезпечення позову списати з ПриватБанку суму депозитів, втрачених ними в кіпрській філії фінустанови під час націоналізації.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Оскільки Суркіси були визнані НБУ пов'язаними особами з ексвласниками банку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, їх особисті кошти, а також активи їх компаній були конвертовані в капітал Привату. Заявлена ​​сума втрат британських компаній на Кіпрі – $350 млн ($250 млн – тіло депозитів плюс $100 млн – відсотки).

Відкриваючи провадження, ВС призупинив дію постанови Печерського райсуду, списання коштів виявилося заблокованим. У своєму клопотанні, поданому в суд ще 21 вересня, компанії Суркісів вказують, що ВС не мав права розглядати цю справу, оскільки початкові рішення судів за їхнім позовом (офшори Суркісів вимагали визнати їх непов'язаними з ПриватБанком, повернути їм кіпрські депозити, а поки справа розглядається – як забезпечення позову списати гроші з Приватбанку в їх користь) датовані 2017 роком, а в 2020-му було випущено тільки додаткове роз'яснення. На момент перших рішень судів восени 2017 року ще не вступили в силу нові положення Цивільного процесуального кодексу, які дозволяють ВС розглядати подібні суперечки.

У Приватбанку називають це клопотання "маніпулятивним" (банк заперечує постанови судів 2020 року, а не 2017 року). Банк подав до Верховного суду клопотання з проханням передати справу Великій палаті ВС, оскільки воно має значний суспільний резонанс.

  • У разі, якщо суд задовольнить клопотання компаній Суркісів і закриє провадження, вони зможуть відразу ж звернутися до виконавчої служби з вимогою списати з ПриватБанку $350 млн.
  • На початку вересня 2020 року Верховний суд України скасував виконання рішення Печерського суду від 2 вересня про стягнення з  ПриватБанку 10 млрд грн на користь компаній братів  Суркісів.
  • В середині червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу НБУ, Кабміну і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень Нацбанку про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами і повернення їх особистих депозитів на суму понад 1 млрд грн, конвертованих в капітал банку під час націоналізації.
  • У грудні 2016 року держава націоналізувала ПриватБанк, НБУ визнав сім'ю Суркісів його інсайдерами. Тоді борги банку перед ними були конвертовані в капітал банку. НБУ вказував, що Ігор Суркіс та Ігор Коломойський –  акціонери телеканалу "1+1", що свідчить про інсайдерство.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини