RU

Офіційно: Суд заборонив ПриватБанку проводити закритий конкурс на нового голову

26.02.2021, 12:19
Офіційно: Суд заборонив ПриватБанку проводити закритий конкурс на нового голову - Фото
Приватбанк (Фото: ЕРА)
доповнено

Господарський суд Києва опублікував рішення у справі за позовом профспілки ПриватБанку, яким заборонив фінансовій установі проводити конкурс на посаду голови правління.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У суді зазначили, що в разі проведення конкурсу його результати можуть визнати незаконними, що призведе до необхідності прийняття інших заходів в т.ч. судового захисту подачі позову про оскарження результатів конкурсу.

"Це призведе до необхідності нових позовів, неможливості виконання рішення суду в разі задоволення позову, а також може викликати необхідність звернення позивача з іншим позовом для захисту його порушених прав", – йдеться у висновках суду.

Таким чином, суд вирішив заборонити проведення конкурсу на посаду голови правління ПриватБанку.

"Забезпечити позов шляхом заборони акціонерному товариству" Комерційний банк "Приватбанк"... і Кабінету Міністрів України... до набрання рішенням по справі законної сили здійснювати будь-які дії щодо обрання та призначення голови правління акціонерного товариства "Комерційний банк "Приватбанк".

Вимогою профспілки було також зобов'язати Кабмін провести конкурсний відбір голови правління згідно з постановою Кабміну № 927 "Про проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки".

Доповнено о 12:00. У Приватбанку заявили, що подадуть апеляцію на рішення суду.

Як повідомила пресслужба ПриватБанку, згідно із законодавством, призначення голови правління є виключною компетенцією Наглядової ради.

"Призначення відбувається на конкурсній основі, що є обов'язковою умовою функціонування системи корпоративного управління, зафіксованою в Основах стратегічного реформування державного банківського сектора і відповідних нормах законодавства. Конкурс проходить відповідно до чинного законодавства, зокрема, про управління державними банками", – відзначили в фінустанові.

У банку рішення суду вважають "черговою спробою дестабілізації роботи банку".

  • 23 січня закінчився термін дії контракту  ПриватБанку  з колишнім головою правління  Петром Крумханзлом. Він очолював банк протягом останніх трьох років. Обов'язки голови банку на час конкурсу Ганна Самаріна.
  • 25 лютого Господарський суд Києва зупинив конкурс на посаду нового голови правління ПриватБанкау. Про це LIGA.net повідомили три співрозмовники в банку. Як уточнив один зі співрозмовників, суд таким чином задовольнив заяву про забезпечення позову Профспілки ПриватБанку, який вимагає скасувати конкурс в цілому. Голова Профспілки Максим Шевченко підтвердив LIGA.net цю інформацію.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини