Офіс фінансового контролю. Чим буде займатися новий орган

19.02.2020, 14:38
Офіс фінансового контролю. Чим буде займатися новий орган - Фото
Ілюстративне фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

Кабінет міністрів України затвердив Положення про Офіс фінансового контролю, в якому визначаються основні завдання, функції та повноваження нового органу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Зокрема, в затвердженому документі говориться, що Офіс фінконтролю контролюватиме міністерства, органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообов'язкового державного соцстрахування, бюджетні установи, держкомпанії, а також підприємства, установи та організації, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів та держфондів або використовують (використовували) державне чи комунальне майно.

"Контрольні заходи також будуть здійснюватися в суб'єктах господарської діяльності незалежно від форми власності за рішенням суду, прийнятим у кримінальному провадженні", - уточнюють у Мінфіні.

Що саме буде контролювати новий орган:

1) використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, зокрема, цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету і місцевих бюджетів;

2) дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу, який стосується як державного, так і місцевих бюджетів;

3) дотримання законодавства щодо закупівель;

4) цільове використання і своєчасне повернення кредитів, отриманих під держгарантії (або місцеві гарантії);

5) реалізацію інвестиційних проектів, інших програм, які підтримуються міжнародними організаціями;

6) законність витрат бенефіціарів (партнерів) при виконанні спільних операційних програм прикордонного і транскордонного співробітництва;

7) стан і достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

У Мінфіні відзначають, що в Положенні передбачено аналіз ризиків з управління ресурсами держави з подальшим контролем високоризикових операцій. У міністерстві вважають, що це допоможе автоматизувати процеси й обробку інформації в інформаційно-аналітичних системах Офісу фінконтролю, що дозволить підвищити якість і скоротити час на збір, обробку та аналіз інформації про діяльність підконтрольних установ.

У Мінфіні нагадують, що 6 лютого міністр фінансів Оксана Маркарова представила колективу главу Офісу фінансового контролю Ігоря Буграка.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина