RU

Офіційний долар в Україні уповільнив зростання

12.12.2008, 08:38

Офіційний долар в Україні уповільнив зростання

Долар в Україні за добу трохи зріс. Національний банк України встановив на п'ятницю, 12 грудня, офіційний курс американської валюти на рівні 748,6800 грн. за $100.

У четвер, 11 грудня, офіційний курс долара США становив 747,4300 грн. за $100 у той час, як на 10 грудня курс американської валюти було встановлено на рівні 743,0100 грн. за $100.

З початку грудня офіційний долар подорожчав на 10,87%, а з початку року - на 48,01%.

Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, прив'язавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну постанову НБУ було зареєстровано у Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.

Згідно з постановою, офіційний курс гривні до долара розраховується "на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, що склався за попередній робочий день".

Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на основі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про чинний офіційний курс НБУ і інформації про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.

Про взаємовідносини долара і гривні читайте в статті "Скуті одним ланцюгом" >>>

Курси валют: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини