RU

Одеський припортовий завод заявив про рекордний експорт за п'ять років

19.06.2020, 10:44
Одеський припортовий завод заявив про рекордний експорт за п'ять років - Фото
Одеський припортовий завод (фото: прес-служба ОПЗ)

Одеський припортовий завод (ОПЗ) заявляє про рекордний експорт хімічної продукції за останні п'ять років.

Як повідомляє прес-служба підприємства, у травні було відвантажено на експорт 273 000 тонн аміаку, а з початку року - 1,2 млн тонн.

У червні для постачання на зовнішні ринки було відвантажено також 99 300 тонн карбаміду, від початку року - 402 000 тонн.

У компанії відзначили, що завдяки високій конкуренції на тендерах підприємству вдалося зекономити 5,4 млн грн тільки за першу половину червня.

У зв'язку з коронавірусним карантином у березні не вдалося провести новий відбір постачальника давальницької сировини, після скасування попереднього конкурсу. Тому ОПЗ продовжує працювати за договором на переробку з Агро Газ Трейдингом, кажуть у компанії.

При цьому шляхом переговорів вдалося збільшити тарифи на переробку давальницької сировини: при виробництві аміаку - на $2 за 1 тонну, карбаміду - на $3 за 1 тонну, повідомив в.о. глави ОПЗ Микола Синиця.

Економічний ефект від введення нових тарифів за квітень-травень для підприємства склав $500 000.

Зараз ОПЗ готується до проведення нового відбору постачальника давальницької сировини.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

  • З 2012 до 2014 року єдиним постачальником газу на ОПЗ була група Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Після цього співробітництва ОПЗ заборгував компанії Фірташа $250 млн. Борг підтвердив Стокгольмський арбітраж, але Верховний суд України це рішення не визнав. Ще 2,2 млрд грн ОПЗ винен Нафтогазу. З цієї суми завод у вересні виплатив 2,2 млн грн.
  • ОПЗ простоював із кінця квітня 2018 року, поки не відновив роботу в серпні 2019. Завод запустився за договором переробки давальницької сировини від компанії Агро Газ Трейдинг.
  • У вересні 2019-го в Кабміні погодили радника з приватизації ОПЗ. Ним стала компанія Pericles Global Advisory. Держава розраховує продати завод за 54 млн грн.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини